Цей агроприйом не рекомендується проводити при мінусовій температурі, оскільки через крихкість деревини на місцях зрізів утворюються рвані рани. На півдні смородину часто підрізають наприкінці лютого – на початку березня.
Чорна смородина плодоносить і на старих, і на нових пагонах, проте що старші гілки, то менше на них ягід, і ті з часом дрібнішають.
Молодий кущ формують із 7-10 сильних гілок, інші вирізають. З молодих пагонів залишають 3-4 найсильніші, видаляючи у них 4-5 верхніх бруньок. На дорослих кущах, що досягли шестирічного віку, щорічно вирізують третину старих гілок до першої сильної бруньки, сухі всі прибирають. Не дозволяйте розростатися парості біля основи куща – вона заважатиме у догляді за насадженнями.
Після обрізання кущі підгортають – це стимулюватиме відростання нових пагонів, найсильнішими з яких наступного року можна буде замінити маловрожайні.
Відрізнити старі гілки легко – кора на них темніша і трохи потріскана, приріст слабкий (менше 10-15 см), бруньки розвинені слабо, плодові гілочки хоч і численні, але здебільшого сухі.
Читайте також:
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.