Щеплення від коронавірусу на сьогодні – найнадійніший спосіб захистити себе та своїх близьких від тяжкого перебігу хвороби. І курортне місто Моршин у Львівській області, де вакциновано від коронавірусу 75 відсотків населення, – це наочний приклад. Тут за останні два місяці лише троє людей потрапили до лікарні з коронавірусом.
Суворий весняний карантин завдав дуже відчутного удару економіці курортного містечка. Щоб запобігти подальшому погіршенню ситуації, міська влада запропонувала створити в Моршині безпечніше епідемічне середовище, що дозволяло б курорту знову запрацювати. Ініціативу підтримало МОЗ.
І сьогодні відсутність у Моршині тяжких хворих, вважають у МОЗ, – наслідок експерименту з масової вакцинації дорослого населення.
У Моршині вона розпочалася у квітні. У країні тоді діяв другий етап вакцинації, коли прищеплювали медичних та соціальних працівників, вчителів. Тим часом у Моршині вакцинуватися міг кожен охочий.
Першими прищепилися всі сімейні лікарі. А потім обдзвонювали своїх пацієнтів і запрошували на вакцинацію.
Прищепитися можна було не лише у стаціонарних пунктах. Приїжджала до Моршина і мобільна бригада ковід-вакцинації із сусіднього міста Стрий. Працювала вона здебільшого з організованими колективами: їздила по підприємствах, комунальних службах, санаторіях, навчальних закладах.
В результаті на сьогодні 75% жителів міста з населенням 6 тисяч осіб повністю вакциновано від коронавірусу.
Кардинально скоротилася кількість хворих – знову з’явились у місті туристи. Запрацювали навіть ті санаторії, які раніше називали себе мало не банкрутами.
До появи штаму «Дельта» у Моршині тривалий час взагалі не фіксували інфікованих коронавірусом. Зараз хворі все ж таки з’явилися – трохи більше 20 осіб. Але, за словами місцевих медиків, перебіг хвороби у щеплених проходить значно легше. Госпіталізації не потребує ніхто. Дехто навіть не підозрював, що хворий на ковід. Тільки ПЛР-тест це показав. Все, на що вони скаржилися, – погане самопочуття, невелика температура.
До лікарні з коронавірусними ускладненнями потрапили за цей час лише троє.
Через те що сусідні міста і, зокрема, Львів, мають гірші показники щодо вакцинації та кількості хворих, усю область з кінця жовтня віднесли до «червоної» зони. Її правила вимагають, щоб не лише працівники місць громадського користування були на 100% вакциновані – Моршин це може забезпечити, а й відвідувачі. А оскільки до курортного міста приїжджають гості з усієї України, то досягти цього, на жаль, практично неможливо. І привозять вірус до Моршина, вважають медики, нещеплені відпочивальники, скептично налаштовані до вакцинації.
Читайте також:
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…