До цього часу облік газу здійснюватиметься за “старою”, чинною методикою.
За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг України Олега Попенка, зміна одиниць обліку ресурсу є прогресивним рішенням. Таким чином, ми ще більше наблизимося до європейських стандартів, де газ уже давно рахують в одиницях енергії.
Також цей перехід дасть змогу виключити всі питання щодо якості газу, які останнім часом все частіше виникають у громадян.
Коли газ рахуватимуть у кіловатах, українці платитимуть виключно за його теплові властивості, а не за порожні обсяги.
Але є в новому законі і не дуже добрі нюанси. Насамперед – це стосується необхідності придбання зовсім інших лічильників, ціни на які сьогодні важко назвати демократичними.
– Щоб перейти на іншу систему обліку, українцям доведеться викласти чималу суму із власної кишені. До того ж заміна пристрою буде вигідна далеко не всім. Наприклад, громадяни, які використовують газ лише для приготування їжі, платять за нього приблизно 50 грн щомісяця. Тож лічильник за 20 тис. грн у них окупиться лише за кілька десятків років, – зазначив Олег Попенко.
Ще одним не дуже приємним моментом, за словами голови асоціації Енергоефективні міста України Святослава Павлюка, може стати коефіцієнт теплоти згоряння.
Згідно з формулою НКРЕКП, при розрахунку платежів облгази використовуватимуть так званий вищий коефіцієнт теплоти згоряння, він на 20% більший за нині чинний середній показник згоряння по країні – 8229 ккал/куб.м.
Наразі цей показник на вартість газу не впливає, але щойно нові правила запрацюють, він може збільшити рахунки споживачів на 20%, прогнозує Павлюк.
Читайте також:
Джерело: gsminfo.com.ua
Як відбувається мобілізація чоловіків віком 50+ в Україні. Що треба знати кожному українцю - що…
Дуже часто узаконення самобуду перетворюється на складний та заплутаний процес для звичайної людини. Він вимагає…
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.