Калій у достатній кількості посилює зимостійкість рослини, а солі фосфору допомагають завершити період вегетації та закласти достатню кількість квіткових бруньок. Саме тому наприкінці літа або на початку осені малину підживлюють фосфорно-калійними добривами.
Найбюджетніший варіант такого підживлення – рослинна зола. Крім високої концентрації вищезгаданих компонентів, у ній міститься цілий комплекс важливих для культури мікроелементів: бор, кальцій, залізо, цинк, селен, фтор, марганець, йод та інші. Зола ще й розкислює і структурує ґрунт. Норма її внесення – 2 кг на квадратний метр.
Її розкидають по поверхні ґрунту, а потім акуратно загортають граблями. За спостереженнями, ягоди на кущах, які регулярно підживлюються золою та пічною сажею, мають вираженіший смак і аромат.
Для осіннього підживлення малини застосовують також калімагнезію (калій + магній) або калійну селітру. Як джерело фосфору годиться суперфосфат (простий або подвійний). Зручно використовувати комплексний монофосфат калію, він містить обидва компоненти. Норма внесення під кожен кущ або квадратний метр насаджень розраховується відповідно до інструкції на упаковці, залежно від концентрації діючих речовин у добривах.
Василь ДМИТРУК, Вінницька область
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.