Калій у достатній кількості посилює зимостійкість рослини, а солі фосфору допомагають завершити період вегетації та закласти достатню кількість квіткових бруньок. Саме тому наприкінці літа або на початку осені малину підживлюють фосфорно-калійними добривами.
Найбюджетніший варіант такого підживлення – рослинна зола. Крім високої концентрації вищезгаданих компонентів, у ній міститься цілий комплекс важливих для культури мікроелементів: бор, кальцій, залізо, цинк, селен, фтор, марганець, йод та інші. Зола ще й розкислює і структурує ґрунт. Норма її внесення – 2 кг на квадратний метр.
Її розкидають по поверхні ґрунту, а потім акуратно загортають граблями. За спостереженнями, ягоди на кущах, які регулярно підживлюються золою та пічною сажею, мають вираженіший смак і аромат.
Для осіннього підживлення малини застосовують також калімагнезію (калій + магній) або калійну селітру. Як джерело фосфору годиться суперфосфат (простий або подвійний). Зручно використовувати комплексний монофосфат калію, він містить обидва компоненти. Норма внесення під кожен кущ або квадратний метр насаджень розраховується відповідно до інструкції на упаковці, залежно від концентрації діючих речовин у добривах.
Василь ДМИТРУК, Вінницька область
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…