За словами інфекціоністки Ольги Голубовської, головною відмінною рисою штаму «Дельта» є могутніше вірусне навантаження на весь організм. Концентрація вірусу в крові зараженого «Дельтою» майже в 1000 разів перевищує відповідний параметр у пацієнтів з Covid-19.
Також штам «Дельта» підвищує ризик розвитку тромбозу.
У зоні ризику – люди зі слабким імунітетом і хронічними захворюваннями. Передусім ідеться про сердечників, пацієнтів з тромбозом, а також про тих, хто нещодавно перехворів на пневмонію.
Слабкі легені й серце стають найсприятливішим середовищем для вірусу штаму «Дельта» і можуть призвести до летального наслідку.
На думку вірусологів, вчасне лікування та рання діагностика пацієнтів групи ризику могли б значно знизити відсоток зараження.
Також людям з хронічними захворюваннями медики наполегливо радять вакцинуватися, щоб знизити ризик зараження, або хоча б полегшити симптоми перебігу хвороби.
Небезпечний цей штам і для дітей. Так, у Тернопільській області «Дельта» діагностована у 9-місячної дитини.
Варто відзначити, що недавно вчені виявили генетичну еволюцію «Дельти» – варіант AY.4.2, який фіксується вже у Великій Британії, Ізраїлі та Росії.
Читайте також:
Джерело: gsminfo.com.ua
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…