Отже, передусім у сорті капусти. Для квашення годяться лише пізні та середньопізні сорти, рання капуста годиться лише для свіжого салату.
Потрібно бути обережним і з зайвим повітрям. Коли капуста починає бродити в банці, утворюється велика кількість вуглекислого газу, і якщо його не випускати, отримаємо м’який і кислий продукт. Кілька разів на день капусту потрібно проколювати гострою шпажкою, щоб випустити все зайве повітря, що скупчилося в банці.
На смак капусти може впливати і її нарізка (шинкування). На практиці капусту можна нарізати як завгодно і вона все одно вийде смачною, але чи буде вона хрумтіти – велике питання.
Ідеальний варіант – нарізати ножем на скибочки товщиною 5-7 мм. Якщо ви будете використовувати кухонний комбайн або овочерізку, то шматочки вийдуть меншими і такого хрускоту вже не буде.
Має значення і тара, в якій квасять капусту. Наші бабусі і дідусі робили це в дерев’яних бочках. Зараз такі є далеко не у всіх, тому вибирають емальований посуд або скляні банки. Майте на увазі, що алюмінієвий посуд для квашення капусти не годиться: метал викликає потемніння і гіркоту.
Поки йде процес квашення, капусту в холодильник не ставлять, найкраще, якщо бродіння відбуватиметься при температурі 20-22°C. Квасити потрібно від двох днів до тижня, щодня знімаючи піну.
Читайте також:
На найближчому пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про продовження воєнного стану та загальну…
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…