Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби стосовно фітосанітарного стану сільськогосподарських культур.
Зараз фітофаг шкодить на 10-18% обстежених посівів кукурудзи чисельністю 1-3 екземпляра на рослину. Як відомо, личинки західного кукурудзяного жука обгризають корінці молодих рослин кукурудзи зовні або перегризають їх, вгризаються в паренхіму товстих коренів, іноді й у підземну частину стебел, вигризаючи в них ходи. На листку жуки вигризають смужками паренхіму між жилками, листя набуває білуватого кольору, на віничках виїдають пиляки, що значно зменшує кількість пилку, а на качанах з’їдають або перегризають нитки приймочок.
У період наливу – молочної стиглості зерна – жуки прогризають оболонки оголених на верхівках качанів зерен і виїдають їх вміст.
Якщо не вживати заходів щодо запобігання поширенню західного кукурудзяного жука, то за 5-10 років його кількість може призвести до того, що вирощування кукурудзи в усіх областях України стане нерентабельним.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому у цибулі біліють кінчики.
Джерело: Аgrotimes.ua
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…