Стан нашої шкіри безпосередньо пов’язаний із нашими переживаннями. Про це повідомив лікар-дерматовенеролог вищої категорії Володимир Агафонов. Тому так важливо навчитися перемагати свої страхи, заспокоюватись і не зневірятися.
Раніше ми розповідали, як пенсіонери справляються зі стресом під час війни.
Найчастіше хворі зараз скаржаться на загострення псоріазу, який фахівці багато в чому пов’язують з психосоматичним захворюванням. Нерідко псоріаз дебютує саме на тлі гострої стресової ситуації. Надалі психоемоційні потрясіння погіршують перебіг хвороби та призводять до загострень. Основні симптоми псоріазу: поява специфічних бляшок (червоні опуклі плями, вкриті лусочками), свербіж і лущення шкіри. Бляшки найчастіше розташовуються на шкірі волосистої частини голови, ліктьових суглобів, колін, у місцях шкірних складок.
Ще одна поширена хвороба, що загострюється «від нервів» – екзема, що поєднує цілу групу шкірних патологій. Найбільш характерні симптоми екземи – це почервоніння шкіри в зоні ураження і виникнення папул (випуклих рожево-червоних вузликів), які потім наповнюються серозною рідиною і гноєм, лопаються, покриваються сухими скоринками, що лущиться. Цей процес супроводжується свербінням та печінням шкіри, що провокує розчісування та нові пошкодження епідермісу.
Типові місця висипань при екземі – обличчя, шия, кисті рук, бічні поверхні тулуба, гомілки та стопи.
Від стресу може виникнути або загостритися і нейродерміт – хронічне захворювання шкіри, одночасно має неврогенний і алергічний характер. Патологія проявляється хворобливими висипаннями на шкірі (у вигляді бляшок, вузликів, лусочок), сильним свербінням і без адекватного лікування ускладнюється різними шкірними утвореннями та інфекціями. Крім того, нейродерміт загрожує частими періодами загострення, а у важких випадках здатний уразити шкіру всього тіла.
Крім зовнішніх симптомів, будь-яке шкірне захворювання, як правило, супроводжується дратівливістю, слабкістю, швидкою стомлюваністю, розладами сну.
Повністю вилікувати ряд хронічних захворювань шкіри (псоріаз, екзема) сьогодні неможливо, проте комплексними заходами можна домогтися стійкої і тривалої ремісії. Медикаментозну терапію (гормональні та негормональні мазі, креми, прийом протиалергічних та седативних препаратів, сорбентів, вітамінів) та фізіотерапевтичні процедури у кожному індивідуальному випадку призначає лише лікар. Але самостійно для покращення самопочуття можна зробити таке:
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.