Надія: “На воді економимо – ходимо до бювету, на харчуванні економимо – беремо частіше крупи: пшеничну, радянську перловку (колись забули її, тепер почали купувати), з овочів беремо в основному капусту. Одяг не купуємо, що є, то й носимо – пенсіонери модно не вдягаються. Але, хоч би як важко, на здоров’я економити не можна. З пенсії доводиться відкладати хоча б 200 гривень, аби можна було купити ліки”.
Віталій: “Економити доводиться загалом на всьому, на чому можна. Буває, що купуємо продукти другого сорту, які на вигляд вже не дуже. Але загалом найбільше економимо на комунальних послугах. У нас бойлер на 80 літрів, ми його тільки в нічний час вмикаємо, удень утричі дорожче. Посуд ми миємо правильно: жирні тарілки ставимо вниз, тепла вода все змиє, і вони на 90% вже чисті виходять. А на здоров’я намагаємося не заощаджувати: у січні мені кришталик поставили, наприклад”.
Ольга: “Я намагаюся особливо не економити, просто не дозволяю собі того, що могла дозволити раніше, коли ще працювала: якісь поїздки, одяг. Світло, звичайно, не горить у всіх кімнатах, але лічильник у мене, на жаль, не двотарифний, а то б я пральну машину тільки уночі вмикала. Мене турбує, що коли нам роблять індексацію пенсії, буквально через місяць підіймають комунальні платежі, причому так, що надбавки до пенсії та не відчуваєш”.
Борис: Я військовий пенсіонер, з 1992 року. Я економлю, як усі, але не такою мірою, звичайно, як громадянські пенсіонери. Дивлячись на них, мені хочеться плакати. Я не курю та не п’ю – це вже дуже велика стаття економії. Намагаюся менше їздити машиною, ходжу пішки. На чому я ніколи не економив, – це моя сім’я, вони завжди мали все, що хотіли. Не можна на родині заощаджувати”.
Людмила: “На їжі я не економлю, мені вистачає пенсії, а ось на бензині – навпаки: зараз не беру свою машину, пересуваюсь містом маршрутками”.
Світлана: “Моєї пенсії взагалі ні на що не вистачає. На комуналці економлю: світлом я взагалі мало користуюся, бойлер вмикаю один раз на тиждень, щоб помитися, решту часу мию посуд просто холодною водою. Я взагалі не купую жодного одягу – що в мене є, то я й ношу. Він не рветься, мені вистачить його до моєї смерті. До перукарні не ходжу, стрижуся сама, манікюр-педикюр роблю сама. Але на здоров’я я не заощаджую – у мене цукровий діабет. Якщо я економитиму на ліках, я просто помру. Доводиться купувати дорогі препарати, а “доступні ліки” не працюють: вони руйнують підшлункову, через рік на них люди просто вмирають. Я, як колишній медпрацівник, цю технологію знаю”.
Людмила: “Ходжу, шукаю, де продають знижені в ціні продукти, доношую одяг столітньої давності. І на ліки грошей не вистачає. Доводиться купувати ті, що лікар виписує подешевше, але вони слабо діють, а справді хороші препарати коштують дорого, нам вони не по кишені. Кожен живе як може”.
Я не нудьгую: чим українські пенсіонери займаються у вільний час – відеоопитування
Триматися за життя! Як пенсіонери долають стрес через військові дії – відеоопитування
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…