Згідно із законодавством, супермаркети не мають права змушувати відвідувачів здавати свої речі в камеру схову, якщо при цьому магазин не несе за них відповідальності.
Згідно з поясненням Держпродспоживслужби, покупці не зобов’язані залишати свої речі в камерах схову, вони можуть це робити тільки добровільно.
“Суб’єкт зобов’язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об’єктів без здавання на зберігання особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється в таких торговельних об’єктах. Працівники магазинів не можуть примушувати покупця під час входу до торговельної зали пред’явити придбані в інших місцях товари, а під час виходу – перевіряти правильність чека та оглядати речі покупця”, – підкреслюють у відомстві.
Раніше ми писали, як аферисти намагаються обдурити пенсіонерів.
На виході з торгового залу охорона може звернутися до покупця з проханням показати сумки, але оглядати їх не має права, якщо клієнт проти. Це може зробити тільки співробітник поліції в разі, якщо є підозри в крадіжці товару.
“Щодо твердження працівників торгівлі, що адміністрація магазину за зберігання речей у камерах схову відповідальності не несе, то така заява також не відповідає дійсності… Шкода, завдана поклажодавцю втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовується зберігачем: у разі втрати (нестачі) речі – у розмірі її вартості; у разі пошкодження речі – у розмірі суми, на яку зменшилася її вартість”, – зазначає Держпродспоживслужба.
Якщо ж унаслідок пошкодження річ не може бути використана за первісним призначенням, то відвідувач може відмовитися від неї та вимагати від зберігача відшкодувати її вартість.
Кому з простих пенсіонерів пощастило – як середня зарплата вплине на деякі виплати (відео)
Дискримінація без гарантій пенсії – підводні камені нового Трудового кодексу (відео)
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…