Любов: “Відзначатимемо Різдво, як усі, 25 грудня. Ми зараз перейшли на новоюліанський календар: вся Європа на цьому календарі, і ми йдемо в Європу. Цього року на Різдво прийдемо до центру, до ялинки, зустрінемося зі знайомими. А взагалі нам, пенсіонерам, все одно, якого числа святкувати. Головне, щоб був мир, щоб усі ми були щасливими, здоровими та не трусилися від кожного шереху”.
Лариса: “Діти хочуть 25 грудня, а ми якось, за звичкою, 7 січня. Ну будемо 2 рази святкувати, що робити! По-православному, 25 грудня навіть краще відзначати Різдво, бо піст закінчується до Нового року: якраз можна розговітися та нормально погуляти на свята. Ми на Різдво зазвичай ходимо до церкви, але коли саме цього року підемо, поки не визначилися”.
Таїсія: “Мені байдуже, якого числа святкувати Різдво, але цього року буду 25 грудня, бо цю дату зробили офіційною, за новим календарем, як у Європі. Планів на Різдво у мене немає, привітаю близьких та й усе”.
Тетяна та Анжела: “Ми не святкуємо Різдво, бо невідомо, коли народився Господь, відома лише дата його смерті. У священних писаннях точної дати народження Христа не вказано. Якщо досліджувати це питання глибше, то виходить, що ця подія не могла статися взимку. Ми хочемо дотримуватись того, що написано в Біблії, тому просто не відзначаємо цю дату. Швидше за все вона була не настільки значуща для творця, якщо про неї не говорять у священних писаннях. Найбільш значуще те, що зробила людина, а не те, як вона народилася”.
Алла: “По-новому ми відзначатимемо наше Різдво! По-старому – не будемо! Вони на це не заслужили – наші “брати по розуму”, які вирішили заполонити Україну та розширити свої кордони. Потрібно поставити все на свої місця: раніше ходили під росією? А тепер нехай вони самі під себе ходять! От і все. Я на Різдво поїду до своїх дітей до Німеччини. Я колись у школі та інституті була Дідом Морозом, ось діти мені костюм уже підготували”.
Іван: “Я святкуватиму 25 грудня, звичайно, як і всі нормальні люди Європи. З росією наші шляхи-доріжки розійшлися після того, як вона на нас напала. Ми переселенці з Каховського району, наше житло залишилося на окупованій території, тому ми не знаємо, як доведеться відзначати Різдво, але плануємо святкувати у родинному колі”.
Світлана: “Я святкуватиму Різдво, як усі люди в церкві, 7 січня. Але якщо зроблять свято за старим стилем, 25 грудня, я теж зайду до церкви, поставлю свічку. Від зміни місць доданків, як кажуть, сума не змінюється. Один хоче 25-го, інший 7-го, а Бог один і віра – одна. Не важливо, якого числа, головне, щоб Різдво залишалося святом, щоб діти були здорові та щоб не було війни. Щороку з 6-го на 7-е я йду на всенічну, а вранці обов’язково ставлю і свічку, і замовну, і молебень, і за батьків. Цього року я це зроблю, як завжди. Я ходжу до церкви 31 рік, з 1992 року.
Приниження чи допомога? Як сьогодні виживають українські пенсіонери – відеоопитування
Харчуємося повітрям? Які продукти можуть собі дозволити пенсіонери в Україні – відеоопитування
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.