Гарбуз – корисний та доступний овоч, який містить масу корисних речовин. Тільки каротину в ньому у 5 разів більше, ніж у моркві.
Раніше ми розповідали, як вибрати гарбуз.
Є у складі також мікроелементи (калій, магній, кальцій, залізо) та клітковина. Калій та магній, що містяться в м’якоті гарбуза, сприятливо впливають на роботу серця.
Калій необхідний для підтримки ендотеліальної функції судин, нормального рівня артеріального тиску, магній також бере участь у регуляції кров’яного тиску, сприяє кращому засвоєнню вітамінів В1, В6, С.
Що стосується способів вживання, то в сирому вигляді гарбуз гірше перетравлюється і може спровокувати здуття живота. Тому найкраще рішення – вживання овочів після термічної обробки. Наприклад, у запеченому та відвареному вигляді. Гарбуз має низьку калорійність, але високий глікемічний індекс. Це означає, що його вживання може спричинити різке підвищення рівня цукру в крові. Тому гарбуз небезпечний для людей з цукровим діабетом. А ще, від вживання гарбуза краще відмовитися при загостреннях шлунково-кишкового тракту (хронічного гастриту, коліту, виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки), панкреатиту та жовчнокам’яної хвороби.
Оскільки овоч стимулює моторну функцію шлунка, що може спричинити біль. Та й здоровим людям не слід захоплюватися цим овочем, за добу достатньо з’їдати не більше 200-300 г.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.