Вівторок, 3 Жовтня, 2023
ГоловнаНовиниЯке сьогодні свято: 17 вересня - День рятівника

Яке сьогодні свято: 17 вересня – День рятівника

Этот материал также доступен на русском языке
Сьогодні неділя, 17 вересня 2023 року. 260-й день року за григоріанським календарем. До закінчення року лишається 105 днів.

За церковним календарем 17 вересня відзначають іменини:

Олександр, Василь, Григорій, Олена, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Павло, Петро, Степан, Федір, Юліан.

Які свята відзначають 17 вересня

Спільні свята:

День рятівника

Раніше, з середини 90-х, українські рятувальники мали два свята. Працівники пожежної охорони, починаючи з 1995 р., відзначали своє професійне свято 29 січня. А рятувальники з 1998 р. – в останню суботу жовтня.

27 серпня 2004 року, Леонід Кучма видає Указ N 1010/2004 наступного змісту: “Враховуючи значний внесок пожежних і аварійно-рятувальних формувань і служб у справу захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, в л я ю: 1. Встановити в Україні професійне свято День працівників цивільного захисту, який відзначатиме щорічно 17 вересня, цей день 17 вересня обраний не випадково, так 17 вересня православною церквою святкується день Ікони Божої Матері, яка є покровителькою пожежників та рятувальників і надає допомога всім, хто потрапив у біду 2. Визнати такими, що втратили чинність: Указ Президента України від 2 січня 1995 року N 7 (7 / 95) «Про День працівників пожежної охорони». «Про День рятівника».

Таким чином, два національні українські професійні свята «День працівників пожежної охорони» та «День рятувальника» були об’єднані в один спільний, під назвою: «День працівників цивільного захисту».

Але й це свято протрималося не довго, з 2004 до 2008 року. 2008 р. Міністерство з питань надзвичайних ситуацій України (МНС) запропонувало, а тодішній глава держави Віктор Ющенко прийняв пропозицію перейменувати об’єднаний День працівників цивільного захисту на День рятівника.

Тепер, 17 вересня, іменується «Днем рятувальника України» і цього дня, працівники пожежної охорони відзначають своє професійне свято разом з усіма співробітниками Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

День працівників лісу

17 вересня вітання приймають працівники лісу та лісопереробної промисловості з їхнім днем.

День працівника лісу відзначається щороку третьої неділі вересня. Це свято тих, хто працює над відродженням лісових масивів та збільшенням площі лісових багатств країни, веде боротьбу із самовільними вирубками лісу та браконьєрством у мисливських угіддях, здійснює наукове забезпечення галузі, виробляє сировину та продукцію з деревини.

Ще сьогодні – День щекотунчиків, День розмов із містом та День «Час вийшов».

Крім того, ви можете приєднатися до святкування Міжнародного дня гнома.

Церковні:

За даними церковного календаря, 17 вересня цього року – Тиждень 15-й після П’ятидесятниці і день пам’яті для пророка Боговидця Мойсея.

Цей день в історії

1789 року англійський астроном Вільям Гершель відкрив Мімас, супутник планети Сатурн.

У 1922 році в Берліні відбулася прем’єра фільму «Підпалювач», першого у світі звукового фільму за технологією Тріергон.

У 1961 році в американському Піттсбурзі була відкрита «Сівік-арена», перший у світі стадіон з розсувним дахом, що вміщає понад 16 тис. глядачів.

1983 року 20-річна Ванесса Вільямс стала першою в історії темношкірою «Міс Америка».

У 1984 році на телеекрани вийшов перший аніме-серіал про трансформери.

1989 – У Чернівцях розпочався І Республіканський фестиваль української пісні “Червона рута”.

1991 – Лінус Торвальдс опублікував вихідний код Linux, ядра операційної системи.

1991 – Латвія, Литва, Естонія, КНДР та Південна Корея стали членами ООН.

2001 року Нью-Йоркська фондова біржа вперше відкрилася після терактів 11 вересня.

Народні прикмети

У народі 17 вересня відомо як Неопалимая Купіна, Луков день, Вавіла.

Якщо у цей день з’явилося багато горіхів, а грибів мало, то зима буде сувора і снігова. Про ту ж (холодну зиму) говорять і великі мурашині купи.

Зверніть увагу на поведінку братів наших менших: якщо пугач голосно

Зверніть увагу на поведінку братів наших менших: якщо пугач голосно вихає або заєць забіг у село – до пожежі.

Нове на сайті