18 травня в Україні – День боротьби за права кримськотатарського народу. Дата обрана невипадково: саме 18 травня 1944 року за наказом Сталіна почалася насильницька депортація кримських татар. Зараз киримли знову зазнають репресій і знову їх спланували у Кремлі.
На частку кримськотатарського народу випало чимало страждань. Він втратив рідну оселю і міг зникнути під тиском асиміляції, але любов до рідної землі та прагнення волі не дозволили цьому статися.
Також 18 травня – День резервіста в Україні. Молода подія, яку розпочала президент Петро Порошенко у 2019 році для подяки службовцям резерву ЗСУ, завжди виявляють готовність стати на захист Батьківщини. 2022 показав, наскільки важливими є резервісти для України. У мирний час вони живуть звичайним життям і лише проходять підготовку. Однак у особливі періоди, як повномасштабне вторгнення Росії, їх викликають повноцінну службу.
А ще 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День за права кримців. Перша подія була встановлена 12 листопада 2015 року, а друга — 16 травня 2016 року.
18 травня – Міжнародний день музеїв. Розпочали подію 1977 року під час засідання Міжнародної ради музеїв. Нині вона популярна у 150 країнах світу. Щорічно з 1992 року обирають певну тему та організують відповідно до неї заходи.
У третій четвер травня цього року – 18 травня в Україні відзначається День вишиванки. Автор ідеї свята – письменниця та журналіст Леся Воронюк, яка у 2006 році, будучи студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала колегам з навчання в один день прийти до вишу у вишиванках. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка одного із студентів-одногрупників, яку він регулярно одягав на пари, як і багато інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягли кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Їх підтримали колеги з інших вишів, а також бібліотеки, школи, дитячі садки. Протягом наступних років акція вийшла на всеукраїнський, а відтак і на міжнародний рівень. День вишиванки підтримала українська діаспора у всьому світі.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.