Субота, 10 Червня, 2023
ГоловнаНовиниДля мешканців сіл та дачників готують штрафи від 17 тисяч гривень: за...

Для мешканців сіл та дачників готують штрафи від 17 тисяч гривень: за що можуть покарати

Этот материал также доступен на русском языке
Народні депутати зареєстрували на сайті Верховної Ради законопроект №9020, де пропонується встановити покарання у вигляді штрафів від 17 тисяч гривень. І торкнуться це може мешканців сіл та власників дачних ділянок.

Цим документом ініціатори пропонують запровадити ліцензування діяльності на буріння свердловин для видобутку підземних вод.

Якщо депутати підтримають цей проект достатньою кількістю голосів, то в Україні можуть встановити, що такий вид діяльності слід ліцензувати у порядку, передбаченому законодавством.

Вказується, що такі ліцензії потрібно буде отримувати у Держгеонадра. Автор законопроекту в пояснювальній записці вказує, що таким чином у країні вдасться позбутися незаконної діяльності з буріння артезіанських свердловин.

Це ж стосується їх ліквідації або тампонування, а також незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для добування підземних вод після припинення їх експлуатації.

У законопроекті пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення зміни та штрафи:

  • Буріння свердловин для видобутку підземних вод без ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню згідно із законом. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тис. грн, у разі повторного порушення – від 51 тис. грн.
  • За незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для видобутку підземних вод після припинення їх використання – штраф від 34 до 51 тис. грн, за повторне порушення протягом року – до 68 тис. грн.

Варто зазначити, що у статті 23 Кодексу України “Про надра” зазначається, що українці мають право отримувати корисні копалини на своїх земельних ділянках у вигляді підземних вод. Використовувати можна воду тільки для господарських, питних та побутових потреб. Документів на неї не потрібно.

Джерело: Стіна

Нове на сайті