В Україні можуть скасувати святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня. Відповідний законопроект подали на розгляд до Верховної Ради. Як альтернативу у ВР пропонують 25 лютого відзначати День української жінки.
Міжнародний жіночий день у 2023 році припадає на середу. Згідно стаття 73 Кодексу законів про працю, цей день має бути вихідним. Однак, згідно із Законом від 15 березня 2022 року, про організацію трудових відносин в умовах військового стану в українців не буде додаткових вихідних через військовий стан. Скасовано також перенесення вихідних святкових днів на будні.
Хто ж вигадав Міжнародний жіночий день?
За першою версією, у 1910 році з Кларою Цеткіною та Розою Люксембург під час Другої міжнародної конференції у Копенгагені зустрілися американські соціалісти. Саме там і було вирішено запровадити таке важливе для жінок свято. Щоправда, називалося воно по-іншому: Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за економічну, соціальну та політичну рівноправність із чоловіками. Проте дату 8 березня для святкування обрали не одразу. Спочатку у Європі всі заходи проводились 19 березня.
За другою версією Міжнародний жіночий день виник після демонстрацій текстильниць, що проходили на території США, особливо у Нью-Йорку. Вони вимагали покращення умов праці, а також збільшення заробітної плати, щоб вона зрівнялася із чоловічою. З 8 березня 1910 року свято було запроваджено в Америці, а потім воно поширилося по інших країнах світу. Однак, ця версія не пояснює, чому обрали цю дату.
За третьою версією, яка є досить цікавою, Клара Цеткін і Роза Люксембург обрали 8 березня для святкування Міжнародного жіночого дня, бо ця цифра нагадує жіночі форми.
1618 року німецький астроном Йоганн Кеплер сформулював свій третій закон руху планет.
У 1702 році Анна Стюарт стала королевою Англії, Шотландії та Ірландії.
У 1887 році Еверетт Хортон запатентував телескопічну вудку.
У 1910 році в Англії Королівський аероклуб видав перше посвідчення пілота Чарльзу Муру-Брабазону, а у Франції, цього ж дня, Еліз де Ларош стала першою жінкою, яка отримала таку честь. У 1924 році в Нью-Йорку було засновано компанію Pan American Airways.
У 1952 році лікарі Пенсільванського госпіталю у Філадельфії вперше застосували апарат «штучне серце». Протягом 80 хвилин він підтримував життя 41-річного Пітера Дюрінга, поки бригада з 9 лікарів, 5 медсестер та 2 техніків, зупинивши роботу серця пацієнта, намагалася з’ясувати причини його недуги.
1983 року президент США Рональд Рейган на національному з’їзді євангелістів назвав Радянський Союз «імперією зла». Минуло кілька днів і він запропонував програму «зоряних війн».
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.