Неділя, 11 Червня, 2023
ГоловнаНовиниПерерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: у Пенсійному фонді пояснили важливі нюанси

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: у Пенсійному фонді пояснили важливі нюанси

Этот материал также доступен на русском языке
У Пенсійному фонді України розповіли, як має відбуватися перерахунок пенсій пенсіонерів, які працюють, і які фактори на це можуть впливати.

Фахівці Пенсійного фонду зазначили, що під час перерахунку пенсій керуються частиною четвертою статті 42 закону від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Згідно з ним, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам здійснюють з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього) або з урахуванням менше 24 місяців стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) минуло не менше двох років.

“Перерахунок пенсійних виплат здійснюється з урахуванням даних про страховий стаж із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками звітів про сплату єдиного внеску”, пояснюють у ПФУ.</em >

Пенсійний фонд навів приклад із працюючою пенсіонеркою, яка звернулася за перерахунком пенсії у лютому, проте їй врахували стаж та заробітну плату лише у вересні 2022 року. Фахівці ПФУ наголосили, що це може бути пов’язане із строками звітності.

Справа в тому, що квартальні звіти страхувальники повинні подавати протягом 40 календарних днів після завершення звітного кварталу, інформація про страховий стаж та заробітну плату працівників відображається в реєстрі застрахованих осіб через кілька місяців з моменту сплати ЄСВ.

А перерахунок пенсії грунтувався на страховому стажі та заробітку по вересень 2022 року включно, тому що дані про стаж та заробіток за четвертий квартал 2022 року на 1 лютого 2023 року не надійшли до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Пенсійному фонді затвердили важливий показник для розрахунку пенсій.

Нове на сайті