Головне правило обрізки – прибрати старі пагони. Відрізнити їх не так і складно. Чим старша гілка, тим більше від неї відходить густих і коротких (до 10 см) пагонів. Її легко впізнати за корою: на старих пагонах вона темно-сіра, іноді майже чорна. А ось молоді гілки пружні, прямі, як вудки, з новими пагонами, що щорічно відростають.
При обрізанні старих гілок у першу чергу потрібно видаляти сухі, уражені хворобами, поламані, а також пагони, які мають багато розгалужень.
Потрібно вирізати всі старі гілки та кілька найслабших, без приросту. При цьому залишити 5-7 найсильніших гілок другого-третього року з великими бруньками.
Запам’ятайте, зрізати треба завжди над тією брунькою, яка дивиться назовні куща: з неї виросте нова гілочка. На дорослому кущі смородини потрібно залишати 15-20 гілок.
Найбільшу врожайність дають дво-трирічні пагони.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому погано плодоносить смородина.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…