Вівторок, 6 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниЗагальна мобілізація: названо 9 категорій людей, яких не мобілізують до армії

Загальна мобілізація: названо 9 категорій людей, яких не мобілізують до армії

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні продовжено воєнний стан та загальна мобілізація до 19 лютого 2023 року. Якщо військовозобов'язана особа ухиляється від призову, її можуть притягнути до адміністративної та навіть кримінальної відповідальності. Але є ті, кого до армії не прикличуть.

Групи людей, які не мають права мобілізувати:

Перша група – працівники компаній, організацій та органів, яких «забронювали» для виконання своїх обов’язків.

Друга група – нездатні до служби особи, тобто ті, хто має інвалідність або тимчасово непридатні через стан здоров’я.

Третя група – громадяни, які утримують та відповідають за трьох або більше дітей віком до 18 років. Під цю категорію також підпадають опікуни та батьки повнолітніх, які мають І чи ІІ групу інвалідності.

Четверта група — особи, які самостійно виховують неповнолітню дитину.

П’ята група — громадяни України, які доглядають тяжкохворих членів сім’ї, наприклад, дружину чи чоловіка, дитину, матір чи батька.

Шоста група — опікуни, усиновлювачі, прийомні батьки та батьки-вихователі неповнолітніх дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування.

Сьома група – народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки, а також деякі категорії чиновників.

Восьма група — військовозобов’язані особи, які мають вже службовця чоловіка та неповнолітню дитину. Крім того, до цієї категорії входять ті, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти внаслідок воєнних дій на Сході України.

Дев’ята група – студенти вищих навчальних закладів, претенденти на професійну вищу освіту. Однак маються на увазі лише ті, хто навчається на денній чи дуальній формі. До того ж вчителі та викладачі також не можуть бути мобілізовані.

Отже, слід зазначити, що існує велика кількість громадян, які не можуть бути призвані на службу без власної згоди. У більшості – за сімейними обставинами та через стан здоров’я.

Нагадаємо, раніше ми розповідали,  коли в Україні відзначають День сержанта.

Джерело: Я і Закон

Нове на сайті