За законодавством, українці, які мають достатньо років страхового стажу, після досягнення 60 років отримують право на пенсію. При цьому якщо вони накопичили менше 15 років страхового стажу, то пенсію їм не дадуть. Деякі з них зможуть отримувати від держави лише мізерну соціальну допомогу. Однак в Україні можна отримати право на пенсію і не будучи офіційно працевлаштованим, пише today.ua
Як це реалізувати, розповіли у Пенсійному фоні України.
Головне – не сам факт роботи, а регулярні надходження ЄСВ від тієї чи іншої людини. В Україні зазвичай або ЄСВ платить за працівника його роботодавець, або він сам, будучи підприємцем, сплачує цей внесок за себе.
Однак можна відраховувати за себе ЄСВ і, не будучи офіційно працевлаштованим. Закон дозволяє громадянам у такий спосіб заробити собі стаж для пенсії.
Зокрема, на добровільну виплату ЄСВ мають право такі категорії громадян:
Таким чином цим правом можуть скористатися практично всі, хто не працевлаштований офіційно, однак має можливість відраховувати гроші на ЄСВ.
Щоб платити за себе Єдиний соціальний внесок, потрібно укласти добровільний договір соціального страхування в Державній фіскальній службі. Мінімальна вартість одного місяця стажу на сьогодні становить трохи більше ніж 1400 гривень.
Проте такого внеску вистачить на те, щоби поповнювати свій стаж, але для великої пенсії його буде мало. Якщо ви хочете в старості отримувати виплату більше, ніж мінімальна пенсія, то і розмір ЄСВ має бути вищим.
Нагадаємо, у Пенсійному фонді пояснили, хто має право вийти на пенсію на 10 років раніше.
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…