Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниНарешті почав дешевшати найпопулярніший в Україні овоч

Нарешті почав дешевшати найпопулярніший в Україні овоч

Этот материал также доступен на русском языке
Після рекордно високих цін в Україні нарешті почала дешевшати цибуля. Гуртовими партіями цибуля реалізується вже по 14-25 грн/кг.

Так, наприкінці жовтня цього року суттєво збільшилася пропозиція цибулі середньої та низької якості. Тому, на сьогоднішній день діапазон відпускних цін на один із основних для споживачів овоч суттєво розширився, а кардинальні зміни зазнали саме нижніх його кордонів, – зазначають аналітики.

Додамо, що цього сезону на момент основного збирання цибулі в полях переважала прохолодна дощова погода. І лише поодиноким господарствам вдалося закласти на зберігання суху продукцію.

Внаслідок зростання пропозиції некондиційної цибулі на внутрішньому ринку продавці імпортної продукції навіть не намагалися переглядати раніше встановлені відпускні ціни на існуючі партії якісної цибулі. Так, імпортна цибуля невеликими обсягами продовжувала реалізовуватися за цінами, наближеними до верхніх кордонів знову встановленого діапазону.

За прогнозами представників торгових компаній, обсяги постачання імпортної цибулі в Україну ще як мінімум 1 місяць будуть досить стриманими. За їхніми словами, протягом листопада, а можливо й більшої частини грудня поточного року, інтерес українських споживачів буде спрямований на доступнішу місцеву продукцію, враховуючи загальне зниження платоспроможності населення.

Зазначимо, рекордсменом із подорожчання серед овочів стала цибуля. За рік ціна на нього підскочила на 221%. У жовтні 2021 року у супермаркетах вона коштувала 13 грн/кг, тоді як зараз вартість становить майже 43 грн.

Нове на сайті