Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниВ Україні продовжують зростати ціни на продукти: що подорожчає найбільше

В Україні продовжують зростати ціни на продукти: що подорожчає найбільше

Этот материал также доступен на русском языке
Через війну в Україні суттєво подорожчали продукти харчування. Як повідомила Державна служба статистики, лише у вересні інфляція зросла до 24,6%. Експерти прогнозують подальше зростання вартості найбільш затребуваних товарів.

Що буде дорожчати?

За даними Аgronews, очікується максимальне подорожчання хліба, молока, м’яса та овочів.

Хліб

Голова громадської організації “Агрополітичний діалог “Аграрна рада” Інна Метелєва повідомила, що хлібобулочні вироби щомісяця дорожчають приблизно на 10%. Відзначено, що цього року вдалося зібрати достатньо зернових і є залишки. Але підвищення вартості хліба пов’язане не з нестачею сировини, а з вартістю на енергоносії та пальне.

М’ясо

М’ясо стало дорожчим через скорочення поголів’я та знищення ферм у зонах проведення бойових дій. Багато виробництв розташовані на окупованій території України. Максимально подорожчали свинина, курятина та сало.

“Зростання цін з початку року склало близько 50% і зростатиме далі. Наприклад, середні ціни на сало за останній місяць зросли на 15%. І в цілому ціни на м’ясо в середньому підвищилися на 7% порівняно з попереднім місяцем”, – вказала Метелєва.

Молоко

За інформацією фахівців аналітичної платформи Інфагро, виробники молокопродуктів також мають намір підвищити вартість продукції, що випускається. Вони пояснюють це подорожчанням сировини. Проте прогнозується незначне зростання ціни на товари цього сегмента.

“У період холодів корови менше дають молока, що теж відбиватиметься на ринку. Разом з тим є затратні частини, що несуть молочні ферми. Переважно всі комплектуючі, що виготовляються і задіяні під час процесу, це імпортні комплектуючі, які купуєш за долари. Тому в осінній період молочка може додати у ціні 10%, а в зимовий – 20-25%”, – пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Овочі

До кінцевих цін на овочі входитиме вартість їхнього зберігання при врахуванні цін на енергоносії. На них також вплине подорожчання доставки через підвищення вартості пального.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що буде з цінами на гречку.

Нове на сайті