День читання книг
Не варто плутати День читання книг із Всесвітнім днем книги або Всесвітнім днем читання вголос. Свято створено, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, або нагадати тим, кому такий процес зовсім не потрібен, що читання існує і воно дуже цікаве і пізнавальне.
Книжка відкриває перед нами нові горизонти, знання, почуття.
Це свято покликане стимулювати шанувальників книги придбати собі щось нове для своєї бібліотеки, сходити в бібліотеку за свіженькою книгою або дати зрозуміти “не читаючим”, що книги досі існують і їх можна читати і грати в перегортання паперових сторінок.
Що сталося в Україні та світі 6 вересня?
- 1716 – у Бостоні закінчилося будівництво першого американського маяка.
- 1770 — почалося будівництво Олександрівського форштадту, з якого згодом виросло місто Олександрівськ (нині Запоріжжя).
- 1776 (ніч на 7 вересня) — під час війни північноамериканських штатів за незалежність американська субмарина Turtle провела першу у світі підводну атаку (спроба підірвати британський корабель Eagle).
- 1852 — у Манчестері відкрито першу безкоштовну бібліотеку Великобританії.
- 1885 — князівство Болгарія та напівавтономна область Османської імперії Східна Румелія оголосили про своє об’єднання.
- 1891 – зійшовши з пароплава “Орегон” у порту Квебек, уродженці с. Небиливий Іван Філіппов та Василь Єлиняк розпочали хвилю української еміграції до Канади.
- 1928 — затверджено новий український правопис (“скрипниківський”), який діяв до 1933 року.
- 1939 – Третій Рейх окупував Краків.
- 1952 — у Женеві підписано Всесвітню конвенцію про авторське право.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 27 серпня.