Новини

Які продукти небезпечно їсти після закінчення терміну придатності?

Про це розповіли лікарі-дієтологи, передає Ukr.Media.

Так, за словами фахівців, деякі молочні продукти можна вживати після закінчення терміну придатності. Якщо молоко цільне і воно почало бродити, його можна з’їсти у вигляді кислого молока. Кисле молоко може бути молоде, приємне на смак, а далі буде з кислинкою, але все одно людина не отруїться.

Аналогічна ситуація з кефіром. Молодий кефір матиме проносну дію, а міцніший – закріплюючу, – зазначають дієтологи.

Зовсім інша ситуація із натуральною кисломолочною продукцією. Куплені на ринку фермерський сир чи сметана довго не зберігаються і здатні викликати отруєння у разі вживання простроченого продукту. Те саме стосується свіжих сирів на кшталт моцарели, зазначили фахівці.

Вживання простроченої риби також може загрожувати наслідками. З рибою все складно, тут не варто ризикувати, якщо вона не заморожена. У рибі та морепродуктах дуже швидко з’являються токсини, буде важке отруєння. Навіть іноді буває, що термін придатності не минув, але неналежне зберігання може призвести до серйозних отруєнь, – попередили експерти.

Продукти у вакуумній упаковці та консерви мають запас за терміном придатності, але важливо дотримуватись усіх умов зберігання. Так, продукт у вакуумній упаковці має термін придатності, але, якщо він зберігався правильно, цей термін може бути збільшений на день-два. Те ж саме з консервами: якщо вони зберігаються три роки, то не страшно, якщо місяць ще полежать. Але іноді трапляється, що продукти зберігаються з порушеннями: наприклад, у вакуумній упаковці лежать у теплі. Не можна їсти консерви, які зазнали ударів, навіть у межах терміну придатності, — пояснили дієтологи.

М’ясо або курку можна покласти в морозилку, там вони збережуть свої властивості до півроку, але краще не класти їх на останніх термінах: невідомо, чи дотримувалися умови зберігання в магазині. Якщо вони не дотримувалися, м’ясо може зіпсуватись навіть у холоді, попереджають фахівці.

Новое на сайте

  • Статті

Лікування дарами природи: акація біла – відмінний медонос та універсальний лікарський засіб

Біла акація (робінія звичайна) - листопадне, до 35 м заввишки дерево родини бобових. Цвіте у…

06/05/2024 19:40
  • Статті

Збережіть гармонію: 7 антистресових дієтичних добавок

Сучасне життя сповнене стресів. Робота, сімейні клопоти, суспільні виклики — усе це складно владнати та…

06/05/2024 18:58
  • Статті

Йдемо здавати аналізи: навіщо призначають онкомаркери

Щоб уточнити діагноз, лікарі іноді відправляють пацієнтів здавати онкомаркери. Що це таке і навіщо вони…

06/05/2024 18:34
  • Статті

Готуємо смачно: котлети із субпродуктів – соковиті, смачні та бюджетні

Субпродукти дуже корисні для повноцінного харчування нашого організму. Калорійність субпродуктів невелика, а ось вітамінів та…

06/05/2024 17:56
  • Статті

Як уникнути шахрайства при оформленні кредиту

У світі, де фінансові операції все частіше проводяться онлайн, ризик стати жертвою шахрайства існує завжди,…

06/05/2024 17:19
  • Пенсійна справа
  • Статті

Мінімальна пенсія зросла: чому не збільшився розмір доплати за наднормативний стаж

Редакційна пошта рясніє листами на пенсійні теми: читачів не задовольняє розмір виплат після розрекламованих підвищень,…

06/05/2024 16:53