Вівторок, 4 Жовтня, 2022
ГоловнаЗдоров'яЯк стабілізувати рівень цукру в крові: 4 простих поради для діабетиків

Як стабілізувати рівень цукру в крові: 4 простих поради для діабетиків

Этот материал также доступен на русском языке
Діабет – це небезпечне захворювання, яке потребує постійного спостереження та, у багатьох випадках, довічного прийому ліків.

У людей із діабетом 2 типу клітини перестають реагувати на інсулін – гормон, який допомагає переміщати глюкозу з крові до клітин. Це, у свою чергу, сприяє тому, що рівень цукру стає нестабільним – підвищеним або схильним до різких коливань.

Якщо діабетики перестають контролювати свій цукор, то наражаються на ризик таких порушень, як ушкодження дрібних кровоносних судин і нервів, проблеми з очима, шкірою, кінцівками, серцем, нирками, мозком. Але є кілька простих порад лікарів, які допомагають вирівняти цукор у крові, домігшись його стабілізації, навіть якщо є переддіабет чи діабет.

  1. Навчіться розбиратися у вуглеводах. Вживання певних продуктів, таких як білий хліб, картопля або рис може призвести до тимчасового підвищення рівня цукру в крові незалежно від того, діабетик ви чи ні. Медики рекомендують вибирати продукти з низьким глікемічним індексом – вони кажуть, що рівень цукру в крові після споживання підвищується поступово, повільно.

«Діабетики повинні знати про глікемічне навантаження своєї їжі та вміст вуглеводів у вживаних порціях».

  1. Рух – це здоров’я. Багато досліджень підтверджують наявність зв’язку між фізичною активністю та поліпшенням природного контролю рівня цукру з боку організму. Вправи хоча б 30 хвилин на день (більшу частину днів на тиждень) допомагають вирівняти цукор у крові навіть діабетикам.
  2. Захищайтеся від стресу. Згідно з науковими даними, у людей з діабетом, які регулярно використовують якісь методи релаксації, заспокоєння, показники вмісту цукру в крові значно покращуються.
  3. Поговоріть із лікарем про добавки. Робота тіла залежить від низки вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, які у тому числі допомагають йому регулювати рівень цукру на крові. Зокрема, хром, альфа-ліпоєва кислота допомагають покращити чутливість клітин до інсуліну. Якщо ви діабетик, проконсультуйтеся з лікарем – можливо він порадить конкретні компоненти, які можна отримувати з певною їжею або добавками.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які фактори й проблеми зі здоров’ям провокують діабет другого типу.

Джерело: greenpost

Нове на сайті