Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаНовиниЦей день в історії: 30 липня – Міжнародний день дружби

Цей день в історії: 30 липня – Міжнародний день дружби

Этот материал также доступен на русском языке
30 липня – 211-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 154 дні. Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день дружби, Всесвітній день боротьби із торгівлею людьми, День кольорових напоїв.

Міжнародний день дружби

Сьогодні, 30 липня, відзначають Міжнародний день дружби. Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день у квітні 2011 року.

Ідея цього свята виникла у 1958 році та належить доктору Артеміо Брачіо, який запропоував відзначати День дружби під час вечері з друзями у Пуерто Пінаска, Парагвай.

Ці унікальні людські стосунки є справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій та досягнень в ім’я миру та розвитку. Цього дня варто привітати своїх друзів, це чудова нагода зателефонувати товаришу, обійняти та зустрітися за келихом вина або у гостинному колі.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Щороку 30 липня у світі відзначають День боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства, яка порушує права людини. Це не лише сексуальна експлуатація чи випадки, пов’язані з викраденням людей. Це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

За даними Міжнародної організації праці, 21 млн. людей у ​​всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як у своїх країнах, так і за кордоном.

У 2010 році Генеральна Асамблея ухвалила Глобальний план дій щодо боротьби з торгівлею людьми. Одним із найважливіших положень Плану є створення цільового фонду ООН для добровільних внесків на користь жертв торгівлі людьми, особливо жінок та дітей.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли відзначається Всесвітній день китів та дельфінів.

Нове на сайті