Сьогодні православні вшановують пам’ять Київської княгині Ольги (920–969), яка перша з правителів прийняла християнство ще до хрещення Русі. Інші назви свята – Ольга Страдниця, Юхим Стожарниця.
У цей час зазвичай йшли дощі, селяни молилися святим, просили хорошу погоду, щоб встигнути заготувати сіно і закінчити жнива.
Ольга була дружиною князя Ігоря Рюриковича та матір’ю Святослава Ігоровича. Після того, як чоловік її загинув від рук древлян, вона не захотіла виходити заміж і повністю віддала себе правлінню державою за трирічного сина. До повноліття Святослава Ольга займала престол.
Народ любив її та вважав мудрою. Деякі з мешканців міста вже були християнами, коли Ольга почала цікавитись цією релігією. Увірувавши в Христа, вона зрозуміла, що язичництво – хибна віра, а православ’я – істинна, і поїхала охриститися до Константинополя. Там вона прожила деякий час, а потім повернулася до Києва, щоб продовжувати хвалити християнську віру.
Син її не схотів прийняти православ’я, боявся, що дружина не зрозуміє. Але Ольга раділа, що він не забороняє хреститись своїм підданим. Вона намагалася прищепити любов до християнства у трьох онуків: Володимира, Олега та Ярополка. Подорожувала містами, де проповідувала християнство, а люди зверталися до православної віри. Тому її прозвали рівноапостольною.
У 1547 році Ольгу зарахували до лику святих рівноапостольних. Такої честі удостоєні лише п’ятеро жінок: Марія Магдалина, цариця Олена, першомучениця Фекла, мучениця Апфія та просвітителька Грузії – Ніна.
У народному календарі це свято отримало назву “Ольга Страдниця” через те, що саме сьогодні розпочиналися польові роботи. Особливо важливим сьогодні вважається накосити та заготовити сіно, а також сходити на рибалку. Слов’яни молилися святій Ользі за хороший улов і допомогу у справах.
Вважається, що княгиня Ольга дуже не любила хвалькуватих людей, тому намагайтеся в цю дату не хвалитися своїми здобутками. Православна церква каже, що 24 липня заборонено переїдати та грішити обжерливістю. Також не рекомендується байдикувати – у піковий час роботи на землі багато і її потрібно виконувати.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.