Неділя, 28 Травня, 2023
ГоловнаГрошіУкраїнці зможуть отримати грошову допомогу на вокзалах: подробиці

Українці зможуть отримати грошову допомогу на вокзалах: подробиці

Этот материал также доступен на русском языке
Ті, хто виїжджає із зони проведення бойових дій, а також міст в окупації чи оточенні, зможуть отримати від держави грошову допомогу безпосередньо під час евакуації.

Для цього Укрзалізниця передає дані щодо своїх евакуаційних рейсів колегам з Укрпошти, для яких вже облаштовано пункти видачі готівки на вокзалі у Львові.

Незабаром список вокзалів розшириться, повідомляє Укрзалізниця.

Це спільний проект Офісу Президента, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства соціальної політики, Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці та Укрпошти покликаний донести до всіх, хто досі не наважувався евакуюватися з Донбасу, що на них справді чекають. Ця програма доповнює вже запущену раніше за підтримки ОПУ програму “Там, де на вас чекають”, яка дозволяє в поїзді підібрати та замовити варіанти тимчасового розселення.

“Ця програма покликана допомогти все ж таки евакуюватися тим, хто підставляє життя під загрозу кожен день, але досі не наважувався виїхати з найгарячіших точок, мовляв “ми нікому не потрібні!” Ми не словами, а справами підтверджуємо, що “потрібні” – люди. До того ж ще в поїзді подаються заявки на розміщення, а після прибуття чекають представники місцевої влади з транспортом, щоб одразу відвезти на поселення», – каже Олександр Перцовський, керівник пасажирського спрямування Укрзалізниці.

“Це додаткове навантаження і на наших працівників, яким доводиться в режимі реального часу займатися підготовкою виплати коштів, та для працівників Укрзалізниці, які прямо у дорозі формують відомості. Але ми якраз ті компанії, які мають інфраструктуру, достатню для реалізації поставлених державою завдань”, – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Нагадаємо, що людям, які евакуювалися з районів проведення бойових дій, держава надає одноразову допомогу у розмірі 3000 гривень на кожного дитину або людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну особу старше 18 років.

Відомості про виплату грошової допомоги працівники залізниці формують безпосередньо під час руху евакуаційних поїздів, де слід вказати кількість дітей та дорослих. На вокзалах міста призначення організують все необхідне, щоб люди одразу після виходу з поїзда могли отримати кошти.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, на яку допомогу можуть претендувати внутрішньо переміщені особи.

Нове на сайті