Новини

Що робити при втраті майна: покрокова інструкція

Росія напала на Україну зранку 24 лютого. По всій країні прокотилися обстріли, які завдають нищівного удару як державній інфраструктурі, так і майну простих громадян.

Що робити, якщо під час війни ви втратили житло чи транспорт? РБК-Україна REALTY з посиланням на депутата Київської міської ради Ксенію Семенову у Facebook публікує покрокову інструкцію.

Насамперед, фіксуйте руйнування.

  • Обов’язково зберігайте документи про право власності на майно, технічний паспорт, по можливості – зробіть з них копії, а також актуальну виписку про перебування майна у власності з державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстр зараз працює з перебоями, тому спробуйте на порталі “Дія “).
  • У разі пожежі або аварійного стану – викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складання відповідного акту, не забудьте отримати його копію. Також, зверніться до відповідної райдержадміністрації із заявою про складання акта обстеження житла або спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами. Сусіди у цій ситуації – важливі люди, тому якщо вони стали свідками руйнування (пожежі, обстрілу тощо) – зафіксуйте їх письмові пояснення.
  • Самостійно зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань, а за наявності – збирайте та зберігайте статті, фото та відео ЗМІ щодо відповідних фактів. Щодо житла – спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніку, що знаходилась у будинку), фото майна до та після.
  • Зверніться із заявою про злочин до правоохоронних органів з наданням вищезазначених доказів руйнування майна та обов’язково отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  • Матеріали також завантажте на сайт https://damaged.in.ua/. Це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.

Важливо максимально збирати всі докази руйнування. Це можуть бути: акти про руйнування майна, складені ДСНС та органами місцевої влади, докладна фото/відеофіксація нерухомості або іншого майна до та після подій, інформація зі ЗМІ, свідчення сусідів, очевидців, у яких докладно описані обставини пошкодження та їх характер, витяг з ЕРДР.

Щодо страхових виплат: настання страхового випадку на території, на якій діє воєнний стан, теоретично не є підставою для відмови у страховій виплаті.

Проте, швидше за все, страховики не виплачуватимуть збитків, завданих майну внаслідок військових дій – обстрілів, бомбардувань тощо. Це стандартний виняток у договорах страхування майна.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України також анонсувавши початок збору інформації про пошкоджене та зруйноване житло через війну.

Українці, які залишилися без житла через дії окупантів, зможуть подати заявку на відшкодування через Дію вже через тиждень.

Метки: військові дії компенсація майно руйнування

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на п’ятницю, 10 травня

В Україні 10 травня спеки не буде. Очікується дощ в Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

09/05/2024 22:31
  • Статті

Смартфони Infinix: доступні та потужні девайси

Сьогодні ринок мобільних пристроїв настільки різноманітний, що вибрати відповідний смартфон може бути непростим завданням.

09/05/2024 22:18
  • Новини

Магнітні бурі на п’ятницю, 10 травня

Як позначаться на Землі наслідки потужного сонячного спалаху, який зафіксовано 8 травня.

09/05/2024 21:59
  • Новини

Знайдіть всі відмінності на картинках: на все вам дається 20 секунд

Погода за вікном вдень кличе на прогулянку. А тому навряд чи комусь захочеться займатися черговим…

09/05/2024 20:59
  • Статті

Як надіслати електронний запит до Міністерства соцполітики – допоможе школа комп’ютерної грамотності

 Якщо у вас є питання щодо соціального захисту, яке ніяк не вирішується місцевим управлінням, ви…

09/05/2024 19:58
  • Статті

Підступна психосоматика: як погані думки та настрій перетворюються на хвороби – дізнайтесь свою причину

У виникненні захворювань ми звикли звинувачувати недостатню опірність організму. Проте лікарі стверджують, що в цьому…

09/05/2024 18:47