«Громадянам, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги, надається допомога через програму житлових субсидій. Оформити її можна не лише перед початком опалювального періоду, а будь-коли, коли домогосподарству складно оплачувати комунальні послуги. Наявність заборгованості з оплати послуг не є на заваді отримання субсидії», — сказано в повідомленні Міністерства соціальної політики.
Якщо є заборгованість?
Громадянам, які мають заборгованість, житлова субсидія призначається після укладання з постачальником послуги договору реструктуризації заборгованості. При цьому умови такого договору передбачають виплату боргу частинами з урахуванням соціального статусу та доходу боржника.
«Для недопущення зростання заборгованості доцільно також звернутися за державною підтримкою та оформити субсидію», — зазначили у Мінсоцполітики.
Призначення субсидії
З питання призначення житлової субсидії можна звернутися або до виконавчого органу територіальної громади, або до центру надання адміністративних послуг або поштою або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг до органу соціального захисту населення.
І чим раніше надійде таке звернення, тим швидше буде призначено допомогу, і домогосподарство платитиме за послуги зі своїх доходів лише посильну для нього частину платежу, а решта компенсуватиметься з державного бюджету.
Довідка:
- сьогодні середній розмір субсидії становить близько 1700 гривень на місяць, але залежно від складу домогосподарства та умов проживання може становити і кілька тисяч гривень на місяць;
- житлова субсидія – це безповоротна адресна державна соціальна допомога домогосподарствам. Отримання житлових субсидій не пов’язане і не спричиняє зміни форми власності житла;
- українці можуть подати заявку на оформлення житлової субсидії через портал «Дія». Там необхідно заповнити анкету з 21 питання.
Джерело: finance
Читайте також: