Втім, він діятиме лише протягом 5 днів.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.
Так, МОЗ розробило та видав наказ № 233 «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках», який уже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.
Як пояснив Ляшко, цей наказ спрямований на зменшення навантаження на лікарів первинної ланки через стрімке поширення штаму «Омікрон».
Як це працюватиме? За словами голови МОЗ, у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати своєму лікарю та отримати від нього рекомендації щодо лікування.
Після чого, за результатами такої консультації, лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.
Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт повинен звернутися до лікаря на особистий огляд для продовження терміну лікарняного шляхом створення нового медичного висновку у межах свого випадку захворювання.
“Це значно розвантажить лікаря і дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів з хворими на коронавірусну хворобу”, – підсумував Ляшко.
Читайте також:
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…