Четвер, 27 Січня, 2022
ГоловнаКомуналкаТарифи на водопостачання та водовідведення зросли: кому доведеться платити найбільше

Тарифи на водопостачання та водовідведення зросли: кому доведеться платити найбільше

Этот материал также доступен на русском языке
Раніше ми вже повідомляли, що з 1 січня 45 водоканалів підвищать тарифи на воду. НКРЕКП скоригувала тарифи на водопостачання та водовідведення.

Так, в деяких містах підвищення тарифів становить 20-24%.

Найдорожча вода буде в Запоріжжі у споживачів КП “Облводоканал” – 65,56 грн за куб (водопостачання та водовідведення).

Високі тарифи встановили також Уманьводоканал (57,5 грн) і Бердянськводоканал (57,01 грн).

Такі тарифи вже затверджені Національною комісією, що працює на рівні НКРЕКП. Загалом тарифи підвищуються для клієнтів 45 постачальників (tarify_voda_01-01-2022_removed).

Наприклад, у Києві тариф на воду та водовідведення підвищується до 30, 384 грн за кубометр (було 25,32 грн). Тобто зростання становить 20%. Ціни значно зростуть і в інших містах, наприклад:

  • “Тернопільводоканал” – підвищення на 22%, до 36,67 грн за кубометр;
  • “Дніпроводоканал” – зростання на 24%, до 31, 356 грн за кубометр.

Так, у Тернополі середньостатистична сім’я, яка використовує 15 кубометрів води на місяць, заплатить 550,44 грн. До підвищення тарифів платіж становив 450,36 грн, тобто різниця становить 100 грн.

Як пояснили в НКРЕКП, рішення про підвищення тарифів було прийнято через низку факторів. Наприклад, тарифи на електроенергію для водоканалів підвищені, і більше доводиться витрачати на теплову енергію.

Варто відзначити, що в одному місті може бути кілька тарифів на воду – все залежить від постачальника. Кожне підприємство має свою структуру витрат, це залежить і від кількості споживачів, і від наявності кредитів, і від стану мереж.

Читайте також:

Джерело: obozrevatel.com

Нове на сайті