Понеділок, 17 Січня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіВ Україні хочуть дозволити примусове захоплення земельних ділянок для будівництва доріг

В Україні хочуть дозволити примусове захоплення земельних ділянок для будівництва доріг

Этот материал также доступен на русском языке
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запропонував дозволити примусове (платне) вилучення земельних ділянок у їх власників для будівництва доріг державного значення.

Така ініціатива міститься в законопроекті No6422 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються відчуження земельних ділянок приватної власності для суспільних потреб.

Документ був зареєстрований у Верховній Раді 10 грудня, а його текст з’явився на сайті парламенту у вівторок. Ініціатором документа став Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що пропонується

Рішення про відчуження земельної ділянки виходячи з суспільної необхідності та виключно з метою будівництва автомобільних доріг загального користування державного значення, мостів, шляхопроводів та об’єктів, необхідних для їх експлуатації, у тому числі на умовах концесії або інших форм державно-приватного партнерства, приймається органами виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Якщо протягом одного місяця не досягнуто згоди з власником земельної ділянки та розташованої на ній нерухомості, агентство звертається до адміністративного суду з позовом про платне примусове відчуження цих об’єктів.

Як буде прийматися рішення суду

Суд вирішуватиме відповідні спори за правилами зведеного позовного провадження протягом одного місяця з дня отримання позовної заяви. Судового збору в таких справах не буде.

Згідно з текстом законопроекту, апеляційні скарги у справах про примусове відчуження земельних ділянок на підставі суспільної необхідності розглядатиме Верховний Суд, який буде зобов’язаний розглянути справи протягом двох місяців з дня отримання апеляційної скарги.

Рішення Верховного Суду набирають чинності з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені. Також апеляційний суд не зможе повернути справу за результатами апеляційного провадження для нового судового розгляду.

Читайте також:

Нове на сайті