При цьому орендар має переважне право на придбання цієї земельної ділянки, а недотримання процедури переважного права може призвести до судової тяганини для власника.
Орендар втрачає переважне право, якщо протягом місяця з дня отримання повідомлення від нотаріуса не повідомив його про бажання скористатися переважним правом, відмовився від укладення договору купівлі-продажу, не з’явився в день і час, призначений нотаріусом для укладення договору.
При цьому власник може продати землю іншій особі.
Також, відповідно до закону, якщо орендар не може набути право власності на ділянку, він може передати своє переважне право іншій особі, але тільки один раз. Передача вже переданого переважного права заборонена.
Якщо земельна ділянка продається з порушенням переважного права, орендар може подати позов про передачу на неї прав і обов’язків покупця. Позивач буде зобов’язаний перерахувати на рахунок суду суму, яку покупець повинен сплатити за договором купівлі-продажу.
Якщо особа придбала ділянку, яка здається в оренду, вона повинна повідомити про це своїх користувачів протягом одного місяця з дня набуття права власності.
Читайте також:
За матеріалами Міністерства юстиції
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…