При цьому орендар має переважне право на придбання цієї земельної ділянки, а недотримання процедури переважного права може призвести до судової тяганини для власника.
Орендар втрачає переважне право, якщо протягом місяця з дня отримання повідомлення від нотаріуса не повідомив його про бажання скористатися переважним правом, відмовився від укладення договору купівлі-продажу, не з’явився в день і час, призначений нотаріусом для укладення договору.
При цьому власник може продати землю іншій особі.
Також, відповідно до закону, якщо орендар не може набути право власності на ділянку, він може передати своє переважне право іншій особі, але тільки один раз. Передача вже переданого переважного права заборонена.
Якщо земельна ділянка продається з порушенням переважного права, орендар може подати позов про передачу на неї прав і обов’язків покупця. Позивач буде зобов’язаний перерахувати на рахунок суду суму, яку покупець повинен сплатити за договором купівлі-продажу.
Якщо особа придбала ділянку, яка здається в оренду, вона повинна повідомити про це своїх користувачів протягом одного місяця з дня набуття права власності.
Читайте також:
За матеріалами Міністерства юстиції
Яйця – популярний та улюблений багатьма продукт харчування. Але іноді можуть потрапити яйця із секретом.
Пенсійний фонд регулярно інформує українців про надбавки за вік. Але за законом таких виплат кілька,…
Хочете, щоб ваш сад радував вас пишним цвітінням і хорошим урожаєм? Обов'язково обріжте ці рослини…
Ще один рецепт смачної і ситної страви, яка стане вашою улюбленою під час посту й…
Уже зовсім скоро на українців чекає різка зміна погода. До яких саме умов варто готуватися…
Вартість комунальних послуг зростає й часто стає не по кишені пенсіонерам. Чи обов'язково платити за…