Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаНовиниПенсії чорнобильцям: на скільки піднімуться виплати у січні 2022 року?

Пенсії чорнобильцям: на скільки піднімуться виплати у січні 2022 року?

Этот материал также доступен на русском языке
З 1 січня 2022 року набирає чинності закон про підвищення пенсій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Буде переглянуто виплати за інвалідністю чорнобильцям та пенсії за втратою годувальника.

Мінімальні пенсії з інвалідності через каліцтво або захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи встановлено на рівні:

  • для І групи інвалідності – 6000 гривень;
  • для ІІ групи інвалідності – 4800 гривень;
  • для ІІІ групи інвалідності – 3700 гривень;
  • для дітей з інвалідністю – 3700 гривень.

Пенсії за інвалідністю ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсії за втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи розраховують за особливою формулою.

Замість суми зарплати (доходу) людини може використовуватися п’ятикратний розмір мінімальної зарплати в Україні.

Крім того, встановлено, що розмір пенсії чорнобильцям з інвалідністю першої групи не може бути нижчим за середню зарплату по Україні (для другої групи інвалідності мінімальну виплату встановлено на рівні 80% середньої зарплати, для третьої групи — 60%). Якщо виплата нижча, то нараховується доплата у необхідному розмірі.

Починаючи з 2022 року, пенсії чорнобильцям з інвалідністю будуть проіндексовані. Індексація відбудеться 1 березня. Коефіцієнт перерахунку має встановити Кабмін, але очікується, що пенсії підвищаться щонайменше на 10%.

Читайте також:

Джерело: fakty.ua

Нове на сайті