Вівторок, 18 Січня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіУхвалено законопроект про нові податки: хто та скільки платитиме?

Ухвалено законопроект про нові податки: хто та скільки платитиме?

Этот материал также доступен на русском языке
Верховна Рада ухвалила законопроект, який передбачає збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету.

За законопроект №5600 у другому читанні проголосували 255 парламентарів. Документ стосується як підприємств, так і громадян України. Закон набере чинності після того як його підпише президент, з 1 січня 2022 року.

Податок на землю

Згідно з документом, запроваджується мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Продаж власної продукції

Встановлюється 18% податку на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6,5 тисячі гривень).

Також документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування із 2 га до 0,5 га.

Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Нерухомість

Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Бізнес

Зокрема, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон.

Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.

Читайте також:

Нове на сайті