Такий лист було опубліковано на сторінці “Пенсійного кур’єра” у “Фейсбуку”.
Відповідно до частини другої ст. 49 Закону 1058, поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду України протягом 10 днів після з’ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.
Виплата пенсії поновлюється у порядку, передбаченому, зокрема, статтею 46 цього Закону. Заяву про поновлення виплати пенсії подає заявник особисто до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (сервісний центр).
Можливість виплати сум пенсії, що належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою через його смерть, врегульована статтею 52 Закону 1058, зокрема щодо їх виплати спадкоємцям, за умови надання свідоцтва про право на спадщину, де спадковим майном зазначена пенсія померлого.
У випадках, коли на день смерті пенсіонера нарахування та виплата пенсії не провадилися та заява про поновлення виплати пенсії особисто пенсіонером за життя не надавалася, органи Пенсійного фонду України визначають суму недоотриманої пенсії на підставі заяви спадкоємця, визначеної нотаріусом.
Визначення суми пенсії, яка могла бути нарахована, провадиться з урахуванням вимог статті 46 Закону — не більше ніж за три роки до дня звернення по отримання пенсії.
Датою звернення по одержання пенсії у разі смерті пенсіонерів є дата звернення визначеного нотаріусом спадкоємця з усіма передбаченими законодавством документами.
Читайте також:
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.