Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаНовиниУ грудні пластикові пакети стануть платними

У грудні пластикові пакети стануть платними

Этот материал также доступен на русском языке
Українських споживачів з 10 грудня 2021 року чекають зміни. Тепер за пластикові пакети у магазинах та супермаркетах доведеться заплатити.

Озвучено вартість пластикових пакетів

Їх продаватимуть за ціною від 2 до 3 гривень за штуку. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України. Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів надається три місяці.

Ціни будуть такими:
  • пакет без ручок та без бічних складок – 2 грн;
  • пакет без ручок із бічними складками – 2,50 грн;
  • пакет із ручками та бічними складками – 3 грн.

 

 

Штрафи за безкоштовне розповсюдження

Використання пластикових пакетів буде заборонено у всіх сферах обслуговування, їх надаватимуть лише за гроші.

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єкти господарювання каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн., а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від 3400 до 8500 грн.

Виняток становлять біорозкладні пакети для пакування у виробництві.

А в 2022 році після завершення періоду адаптації буде заборонено продаж надтонких, тонких і оксо-розкладних пластикових пакетів.

За які пакети платитимемо?

Ці зміни торкнуться «товстих» пластикових пакетів, товщиною понад 50 мікрон. Це досить міцні пакети, що витримують навантаження до 15 кг.

У записці пояснення до проекту постанови зазначається, що сьогодні такі пакети в Україні і так продаються за вартістю приблизно від 1 до 4 гривень. Водночас у більшості країн Європи їхня вартість у переведенні на нашу валюту варіюється від 1,61 до 22,12 гривні.

Читайте також:

Нове на сайті