За інформацією Міністерства соціальної політики, такі перевірки, або верифікації, Мінфін проводить із 2016 року. Він перевіряє субсидіантів у різних держреєстрах, і якщо знаходить якісь невідповідності, просить органи соцзахисту розібратися.
Статистика показує, що істотні розбіжності виявляються лише у 7% рекомендацій Мінфіну щодо результатів таких перевірок.
– Люди знають, що зазначені ними відомості будуть перевірені та намагаються правильно заповнювати декларації. Найчастіше у декларації не повідомляють про покупки, вартість яких перевищує 50 тис. грн. Це виявляється під час роботи з даними банків, – зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Наразі перевірками займатиметься Національна соціальна сервісна служба. Але вона, як і Мінфін, не ходитиме з перевірками по квартирах. Робота буде максимально автоматизована із застосуванням ризик-орієнтованого підходу. Критерії для включення до програми одержувачів субсидій за потреби будуть і надалі коригуватися, але тільки після закінчення опалювального сезону.
– Поки що ми лише уточнюємо окремі моменти, щоб дати можливість більшій кількості людей скористатися програмою субсидій. Наприклад, людина продала квартиру, яка була єдиним житлом, і купила нову. Тому ми хочемо передбачити, щоб отриманий нею дохід не враховувався під час розрахунку субсидії, – підсумувала Марина Лазебна.
Читайте також:
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…