П’ятниця, 3 Грудня, 2021
ГоловнаНовиниМолоко: ціна в Україні набагато вища за європейську

Молоко: ціна в Україні набагато вища за європейську

Этот материал также доступен на русском языке
Ціна на молоко в Україні безперервно зростає і вже випередила вартість цього продукту у багатьох країнах Євросоюзу. На це є причини, які можуть остаточно занапастити молочну галузь в Україні.

Скільки коштує молоко у Європі

Дані за вартістю, опубліковані Інститутом аграрної економіки, засмучують: у наших колишніх друзів із соціалістичного табору, які сьогодні входять до складу Євросоюзу, ціни на молоко набагато нижчі.

Так, наприклад, у Польщі, Латвії та Угорщині вартість молока становить 32-33 євро за 100 кілограмів, тоді як у нас воно коштує по 41 євро за сотню кілограмів.

Причини зростання цін

Аграрії називають такі основні причини, що змушують ціну на молоко зростати:

  • дешева імпортна продукція;
  • низька купівельна спроможність;
  • відсутність держпідтримки молочної галузі.

При цьому є ще одна з головних, а, можливо, і визначальна причина – зростання вартості енергоносіїв. Так, у жовтні нинішнього року ціна на газ для молочних підприємств зросла з 11 до 38 гривень за кубометр. Зрозуміло, що при такому збільшенні вартості енергоносія на зниження чи хоча б на стабілізацію ціни розраховувати не випадає. Навпаки, експерти прогнозують приблизно 10% збільшення ціни на молоко в найближчі два місяці.

На сьогодні немає жодного економічного чинника, який би працював на зниження вартості молока та молочної продукції. Не обіцяють фермерам, зайнятим у молочному тваринництві, і жодної державної підтримки.

Раніше опубліковано: Україна: зросли ціни на яйця та молоко

Джерело: Today.ua

Нове на сайті