Новини

Що можна виростити на підвіконні?

Найпопулярніша культура – цибуля

Найнепримхливіша культура для вигінки – цибуля. Це чудова закуска, запашна приправа, до того ж джерело вітамінів.

Цибулини саджають у ящик мостовим способом: розкладають денцем донизу, а не вдавлюючи в ґрунт або ґрунтосуміш і не засипаючи зверху ґрунтом. Перший тиждень після саджання ящик із цибулею можна тримати в напівсвітлому приміщенні при температурі плюс 16-20 градусів. Коли зелень підніметься на 5 см, посудину переносять на світло. Поливають рясно у міру підсихання ґрунту.

Вигінка коренеплодів

Ще більше різної зелені можна отримати при вигінці коренеплодів. Це кореневі селера та петрушка, салатний цикорій витлуф і ендивій, спаржа, ревінь, столовий буряк, щавель, багаторічна цибуля. Деякі овочі – петрушка, селера – мають пройти стадію спокою. Для цього їх треба тримати на ділянці якомога довше, перш ніж пересаджувати в підготовлену тару. А буряк має полежати в погребі приблизно до грудня, щоб вигінка була успішною.

На коренеплодах зрізають листя (у селери і ревеню залишають черешки довжиною 3-4 см). Якщо кореневища спаржі і ревеню дуже великі, то їх ділять на кілька частин. Для петрушки, любистку, селери беруть посудини глибиною не менше 20 см – коріння має розміщуватися вільно. Належну увагу слід приділити облаштуванню дренажу, щоб не було застою води після поливання. Кореневища садять близько одне до одного. Головки мають розміщуватися вище поверхні ґрунту на півсантиметра.

 

Після засипання субстрату рослини присипають товченим вугіллям, а ґрунт – сухим піском. Перші два тижні насадження тримають у темному місці або прикривають від денного світла щільним папером. Бажана температура повітря в цей період – плюс 12-16 градусів. Після появи молодих бруньок укриття знімають або переставляють ящики у світле й тепле (18-20 градусів) місце.

Підживлення ніхто не скасував

Надалі рослини потребують регулярного поливу і обприскування. Інакше в кімнатних умовах листя швидко в’яне. Зрізають зелень у міру відростання за потребою. Після остаточного зрізання «город» слід підгодувати настоєм курячого посліду: півлітра добрива на 5 л води, для поливання беруть склянку настою на відро води.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36