Понеділок, 6 Грудня, 2021
ГоловнаНовиниМетеорологи б'ють на сполох: 2021 рік увійде до переліку найтепліших років

Метеорологи б’ють на сполох: 2021 рік увійде до переліку найтепліших років

Этот материал также доступен на русском языке
Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) повідомила, що роки з 2015-го по 2021-й можуть стати найспекотнішими в історії спостережень за кліматом.

Глобальне потепління в результаті викидів парникових газів загрожує “не дуже добрими наслідками для нинішнього і майбутніх поколінь”, йдеться в попередній доповіді про стан клімату, опублікованій підрозділом ВМО ООН до відкриття 26-ї конференції ООН зі зміни клімату. Планета вступає “на незвідану територію”, попередили автори документа.

На підставі даних за перші дев’ять місяців року ВМО повідомила, що 2021 рік, ймовірно, посяде п’яте, шосте або сьоме місце серед найтепліших років.

Нинішній рік був трохи холодніший за попередні, що пояснюється впливом природного явища Ла-Нінья, яке призвело до зниження температури повітря на початку року.

Однак, за даними організації, це не суперечить загальній тенденції глобального потепління. Глобальна середня температура з січня по вересень 2021 року була на 1,09 градуса за Цельсієм вища, ніж у середньому в 1850-1900 роках, говориться в доповіді.

Також відзначається прискорення підняття рівня моря, що супроводжується подальшим підвищенням температури води і окисленням океану.

Найспекотнішим роком, зареєстрованим до цього часу, був 2016 рік, коли середня температура була вища на 1,2 градуса. Водночас концентрація парникових газів в атмосфері 2020 року сягнула рекордних значень, пишуть експерти.

Зокрема, для вуглекислого газу показники склали 413,2 часток на мільйон, що на 149 відсотків вище доіндустріального рівня. Зростання тривало і 2021 року.

Читайте також:

Джерело: intvua.com

Нове на сайті