Неділя, 1 Серпня, 2021
ГоловнаКомуналкаТариф на електроенергію. Що вирішили?

Тариф на електроенергію. Що вирішили?

З 1 липня Міністерство енергетики планувало збільшити тариф на електроенергію. Розглядали кілька варіантів такого кроку, щоб пом'якшити удар по незахищеній категорії споживачів. До чого прийшли?

Рішення про запуск ринку електроенергії було ухвалено ще 2019 року. Щоб цінова політика при такому розкладі не шокувала населення, розробили схеми ПСО (покладання спеціальних обов’язків). Механізм ПСО не дає можливості підвищувати ціну електроенергії.

Водночас питання перегляду тарифу назріло вже давно. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, основна причина такої потреби – вартість вироблення електроенергії. При тарифі 1,68 гривні за кіловат, що передбачений ПСО, за доставку доводиться платити 1,51 гривні. Таким чином, на вироблення одного кіловата електроенергії залишається 17 копійок. Реальна ж вартість має бути на рівні 3,50-3,90 гривень за кіловат. Втрати держава компенсує коштом бюджету або за рахунок збільшення тарифу для комерційних підприємств.

З 1 липня планували відмовитися від механізму ПСО і збільшити чинний тариф 1,68 гривень за кіловат мало не удвічі. Але до 1 серпня подорожчання поки що відклали – ймовірно, ще не дійшли єдиної думки або готують відповідні нормативні документи. Зокрема, пропонувалося встановити різні тарифи, залежно від обсягу споживання. Тобто, якщо домогосподарство може дозволити собі користуватися різними електроприладами (мікрохвильовка, мультиварка, електробойлер і т.ін.), воно може і більше платити за спожиту електроенергію. Ті споживачі, які не зможуть платити за новою ціною, будуть користуватися субсидією – заспокоюють чиновники.

Нове на сайті