П’ятниця, 23 Липня, 2021
ГоловнаДачаМайже 20% плодових дерев і виноградників пошкоджені шкідниками

Майже 20% плодових дерев і виноградників пошкоджені шкідниками

Через підвищену вологість повітря спостерігається активний розвиток хвороб плодових дерев. Також активізувалися шкідники, які можуть істотно знизити врожайність. Про це інформує Держспоживслужба.

Зокрема, в садах і на виноградниках триває лет метеликів яблуневої плодожерки першого покоління, у південних областях – відкладання ними яєць. На сприйнятливих сортах яблуні триває розвиток борошнистої роси. Дощі призвели до прояву в незахищених насадженнях парші (2-5% дерев, 2-8% листя).

«Всюди на персиках розвивається кучерявість листя (2-15% дерев, 4-11, макс. 27% листя), чому сприяло переважання прохолодної дощової погоди. Ураження моніліозом кісточкових у поточному році досить інтенсивне, особливо в умовах непроведення захисних заходів», – йдеться у повідомленні.

На виноградниках Закарпатської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей літають метелики гронової листовійки першого покоління. У Закарпатській області зафіксовано заселення та пошкодження молодого листя винограду кліщем – виноградним зуднем. У Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Чернігівській областях зросла чисельність хрущів.

Джерело: Кurkul.com

Нове на сайті