Вівторок, 4 Жовтня, 2022
ГоловнаДачаМайже 20% плодових дерев і виноградників пошкоджені шкідниками

Майже 20% плодових дерев і виноградників пошкоджені шкідниками

Этот материал также доступен на русском языке
Через підвищену вологість повітря спостерігається активний розвиток хвороб плодових дерев. Також активізувалися шкідники, які можуть істотно знизити врожайність. Про це інформує Держспоживслужба.

Зокрема, в садах і на виноградниках триває лет метеликів яблуневої плодожерки першого покоління, у південних областях – відкладання ними яєць. На сприйнятливих сортах яблуні триває розвиток борошнистої роси. Дощі призвели до прояву в незахищених насадженнях парші (2-5% дерев, 2-8% листя).

«Всюди на персиках розвивається кучерявість листя (2-15% дерев, 4-11, макс. 27% листя), чому сприяло переважання прохолодної дощової погоди. Ураження моніліозом кісточкових у поточному році досить інтенсивне, особливо в умовах непроведення захисних заходів», – йдеться у повідомленні.

На виноградниках Закарпатської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей літають метелики гронової листовійки першого покоління. У Закарпатській області зафіксовано заселення та пошкодження молодого листя винограду кліщем – виноградним зуднем. У Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Чернігівській областях зросла чисельність хрущів.

Джерело: Кurkul.com

Нове на сайті