П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаКомуналкаДеяким українцям дозволили не платити за комуналку: кого це стосується

Деяким українцям дозволили не платити за комуналку: кого це стосується

Этот материал также доступен на русском языке
Під час війни деякі українці можуть взагалі не платити за комунальні послуги, а деякі — за частину з них.

У деяких випадках українці можуть не платити за комунальні послуги і при цьому не нараховуються борги.

Про це повідомили в департаменті правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Раніше ми розповідали, як безкоштовно отримати газ.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2023 р. № 390, до припинення або скасування військового стану в Україні заборонено стягнення заборгованості за боргами за житлово-комунальні послуги, що виникли після 24 лютого 2022 року, у жителів територій, на яких продовжуються на тимчасово окупованих територіях.

Однак існують інші випадки, коли борги не повинні нараховувати, а саме:

  1. Борги не повинні нараховувати за житло, яке було зруйноване чи пошкоджене внаслідок бойових дій. Щоб такі борги не нараховували, потрібно звернутися до органів місцевого самоврядування для обстеження стану житла та оцінки завданих йому ушкоджень. Результати перевірки надсилають комунальним підприємствам. Якщо борги продовжують нараховувати, зверніться до відповідного комунального підприємства.
  2. Зменшити рахунки за комунальні послуги можуть також українці, які тимчасово проживають за кордоном. Для цього потрібно подати відповідну заяву постачальнику послуг та надати довідку про непроживання протягом 30 днів у відповідному будинку. Надіслати документи постачальнику можна через інтернет або поштою. При цьому мешканцям багатоквартирних будинків все одно доведеться платити за опалення та обслуговування систем та прибудинкової території будинку.
  3. Не платити за комуналку в повному обсязі зі своєї кишені можуть також громадяни, які оформили субсидію чи пільгу. Це можна зробити через Пенсійний фонд (особисто чи дистанційно через вебпортал ПФУ) або через сайт “Дія”.

Вас також можуть зацікавити новини:

Пенсіонери можуть прискорити отримання пенсії: що для цього потрібно зробити

Пенсіонер VS Пенсійний фонд: чий бік ухвалив Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні