Все досить просто: дані по лічильниках потрібно подавати до облгазів з 1 по 5 число кожного місяця. Про це говорять у “Нафтогазі”, передає gsminfo.com.ua.
Справа в тому, що обсяги використаного газу розраховують саме оператори газорозподільних систем. Саме ці компанії періодично відвідують будинки споживачів, щоб зняти показники лічильника та перевірити стан обладнання.
Постачальники газу беруть інформацію про спожиті обсяги з офіційної платформи оператора газорозподільної системи. Потім обсяг множиться на ціну, зафіксовану у межах тарифного плану. Якщо клієнт не повідомив показники лічильника або передав їх із запізненням, оператор ГРМ розраховує остаточну ціну за граничними обсягами споживання. Якщо клієнта це не влаштовує, він може звернутись до облгазу, де йому проведуть перерахунок. Інформація відображатиметься у платежі наступного місяця.
Основа тарифу – це обсяг використаного газу за попередній період (для 2022 року це період з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року). Далі цей показник ділять на 12 місяців і множать на тариф місцевого оператора ГРМ. Але не варто забувати і про мінімальні обсяги споживання:
Тому якщо ви за попередній період використовували меншу кількість газу, то тарифи за розподіл вам розрахують, виходячи з мінімальних обсягів споживання.
Тобто навіть за менших обсягів вам нарахують більше.
Читайте також:
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.