Гроші

Банк заблокував картку: що робити і як захиститися від шахраїв?

Але під маскою банківських працівників можуть виступати і шахраї, які «попереджають» про блокування картки і просять наші особисті дані.

Як уберегти себе від шахраїв і що робити, якщо карту і справді заблокували, ділимося порадами Національного банку України.

Коли і чому банк блокує картку?

Щоб не попастися на хитрощі шахраїв, важливо розуміти, в яких випадках банки найчастіше можуть заблокувати картку.

  • Три рази ввели неправильний пін-код. У цьому разі банк автоматично може заблокувати картку на добу, без будь-яких попереджень.
  • Підозра у проведенні шахрайської операції. Будь-якому банку відомо, на що зазвичай ідуть наші кошти з карти, як і де ми ними користуємося. Наприклад, якщо ви раптово робите покупки в Інтернеті на велику суму або раптом вночі з вашої картки перераховуються великі суми, картку можуть заблокувати на дві доби. У таких випадках власникові картки дзвонить банківський працівник, щоб дізнатися подробиці операції.
  • Відмивання грошей. Є закон, який зобов’язує банки автоматично відстежувати підозрілі платежі. Наприклад, підозрілим буде, коли на картку переказують великі суми і потім переводять у готівку гроші.
  • Судове рішення. Іноді банк блокує рахунок, щоб виконати постанову суду або служби судових приставів. Це буває, коли людина не заплатила податки, штрафи, за рахунками. Зазвичай банк блокує тільки ту суму, яку ви заборгували. При цьому, як і раніше, можна розпоряджатися рештою грошей або поповнювати рахунок.
  • Заборгували банку. Якщо на вашій кредитній картці є борг, який ви не погасили протягом шести місяців, карта блокується до погашення боргу.

Як розблокувати картку?

Якщо вашу картку заблокували, не панікуйте. Її можна розблокувати або випустити нову, на яку банк переведе ваші гроші. Головне – з’ясувати причину блокування. Зателефонуйте на гарячу лінію банку, а ще краще зверніться по допомогу до місцевого відділку фінустанови.

Як не попастися на хитрощі шахрая

Навіть якщо у вас усе гаразд із банківською карткою, шахраї від імені банківського працівника можуть зателефонувати або написати СМС-повідомлення з текстом: «Вашу картку заблоковано» або «Ваша картка буде заблокована». А для того щоб її «розблокувати», треба повідомити реквізити – номер картки і пароль. Справжній працівник банку ніколи не запитує особисті дані карти, бо це пряме порушення закону. Для того щоб заблокувати або розблокувати картку, йому не потрібно дзвонити вам – усе робиться автоматично.

А наостанок – усім відомі правила безпеки, про які можна забути, розгубившись у критичній ситуації. Ніколи й нікому не називайте PIN-код, CVC – три останні цифри на звороті картки, термін дії картки, кодове слово. А якщо є привід , передзвоніть на гарячу лінію банку і поцікавтеся тим, що відбувається.

Раніше повідомлялося: Нова афера: пропонують перевести пенсію до банку

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на суботу, 5 квітня

Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.

04/04/2025 23:22
  • Новини

Магнітні бурі в суботу, 5 квітня

Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.

04/04/2025 22:50
  • Новини

З такими сусідами вони точно переживуть спеку: що посадити поруч з огірками

Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…

04/04/2025 22:15
  • Новини

Така ніжна, що просто тане в роті: готуємо ідеальну буженину до Великодня

Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…

04/04/2025 21:45
  • Новини

В Україні хочуть скасувати копійки: чим доведеться розплачуватися натомість

Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.

04/04/2025 21:15
  • Новини

Аномальна погода в Україні: синоптики зробили важливе попередження – що на нас чекає влітку

Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.

04/04/2025 20:34