Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні можуть розраховувати на всебічну підтримку з боку держави. Окрім щомісячної фінансової допомоги, передбачені спеціальні пільги як для дорослих, так і для дітей.
За даними Центру правової допомоги, діє щонайменше дев’ять ключових форм підтримки.
До осені 2025 року продовжено щомісячні виплати: 2000 грн. для дорослого та 3000 грн. для дитини або людини з інвалідністю. Ця допомога надається насамперед пенсіонерам, багатодітним сім’ям, дітям та людям з інвалідністю.
Якщо витрати на оренду перевищують 20% сукупного доходу сім’ї, то держава компенсує частину цих витрат.
Програма «Відновлення» (Відновлення) охоплює також ВПО із тимчасово окупованих територій. Після набуття чинності оновленим законом вони зможуть подати заявку на компенсацію за зруйноване житло.
Переважне право на зарахування мають діти, зареєстровані як ВПО, та діти, які постраждали внаслідок війни.
У школах та дитсадках таким дітям надається безкоштовне харчування на підставі довідки ВПО або документа, що підтверджує статус постраждалого від бойових дій.
Можливість безкоштовного відпочинку надається автоматично – батьки отримають сповіщення від соцслужб.
Студенти ВПО, які навчаються на денній формі навчання за державний рахунок, не мають академічної заборгованості та молодше 23 років, можуть претендувати на щомісячну соціальну стипендію.
Такі студенти мають право на пріоритетне поселення та можуть отримати знижку на оплату проживання. Подробиці потрібно уточнювати у приймальній комісії чи у коменданта гуртожитку.
Для контрактників у складі ВПО або жителів прифронтових територій передбачені освітні кредити з пільговими умовами.
Читайте також:
29 липня погоду визначатимуть температурні контрасти. Циклон принесе дощі на північ України, Черкащину, Кропивницьку та…
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров'я людей. Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У першому півріччі 2025 року українці уклали 69 тисяч шлюбів — це на кілька тисяч…
Серпень може піднести не лише спеку, а й несподівані сигнали від організму. Астрологи радять уважно…
Штрафи можна отримати не лише за горіхи, а й за ягоди та гриби. У яких…
7 серпня 2025 року в Україні оновлюється термін дії відстрочок від мобілізації. Якщо ви маєте…