– Яйця, тобто крашанки або писанки як символ нового життя та Воскресіння. Паска, тобто великодній хліб, як символ Христа, що є хлібом життя. Ковбаса, шинка або м’ясо – це символи свята. Сіль – символ очищення, захисту. Можна також покласти свічку, як світло Христове, що освячує все довкола, – пояснює римо-католицький священик отець Олександр.
Водночас він наголошує, що не варто класти алкоголь, цукерки, прикраси. Такої ж думки православний священик отець Софроній. Він зауважує, що над паскою, крашанками, ковбасою, сиром, молочними продуктами читається молитва. Наприкінці богослужіння вони освячуються.
– Категорично не можна нести вино або інший алкоголь. Ще часто несуть багато інших страв, нетрадиційних. В цьому немає сенсу, тому не варто. Кладіть найголовніші. Звичайно, є різні ситуації. Іноді люди не можуть собі дозволити чогось. Тому нічого страшного, якщо в когось не буде ковбаси або сиру чи чогось іншого, – говорить отець Софроній Чуприна.
Великдень, або Воскресіння Христове є одним із найголовніших свят християн. Цього року віряни східного і західного обрядів будуть відзначати його одночасно — 20 квітня.
Читайте також:
Навіть досвідчені господині іноді припускаються цієї помилки, у результаті чого огірки втрачають хрусткість. Як цього…
У 2025 році в Україні вже відбулося підвищення мінімальних пенсій — завдяки індексації, яка проводилася…
Синоптики прогнозують погоду переважно без опадів, лише подекуди грози. Дощі з грозами вдень найімовірніші на…
Що кажуть фахівці: чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У день святкування Почаївської ікони Церква згадує чудеса, явлені через образ Пресвятої Богородиці. Ця ікона…
Відчуваєте, що підйом сходами став стомлюючим, а сумки здаються важчими? Це може бути не просто…