Статті

Як кішки впливають на здоров’я людини – наукові докази

Гладити котів корисно

Психологиня Аліна Вовк вважає, що коти дійсно впливають на психоемоційний стан людини. Існує навіть метод психологічної підтримки, який працює на спілкуванні з котами і називається фелінотерапією.

– Завдяки своїй природній чутливості до емоційного стану власника, коти можуть сприяти зниженню рівня стресу, зменшенню проявів тривожних розладів і депресії, а також загальному покращенню самопочуття. Тому коти відіграють не лише роль домашніх улюбленців, а й можуть виконувати терапевтичну функцію, – зауважує фахівчиня.

Вона додає, що проживання у помешканні з котом знижує рівень самотності, особливо у літніх людей. Взаємодія з котами компенсує дефіцит емоційної близькості, який часто виникає через втрату соціальних контактів. Також догляд за твариною формує відчуття структурованості повсякденного життя. Усе це сприяє психологічній стабільності.

– У людей, які мають котів, меншим є ризик депресивних станів. Адже контакт із цими тваринами підвищує рівень ендорфінів (гормонів, що викликають відчуття задоволення і знеболення, – авт.) і серотоніну, який впливає на сон, апетит і настрій. Відтак покращується загальний психічний стан. Навіть фізичний контакт, коли людина гладить кота, важливий, особливо для людей, яким бракує тактильних контактів.

Котяче муркотіння лікує

Науковці дослідили муркотіння котів і визначили, що вони відповідають частоті від 20 до 45 герців. Тому можна говорити про терапевтичний ефект муркотіння.

Він полягає у зниженні рівня кортизолу (гормону стресу), що важливо для зменшення психоемоційного напруження.

– Дослідження доводять, що котяче муркотіння може навіть стабілізувати серцевий ритм і приводити у норму артеріальний тиск. Також люди часто відзначають зменшення больових відчуттів, коли кіт вмощується на хвору ділянку тіла і муркотить. Тож це говорить про аналгетичний ефект. Муркотіння схоже на білий шум, тому сприяє швидкому засинанню і якісному сну. А ще стимулює відновлення м’язової та суглобової тканини. І все це зумовлено частотою, на якій звучать звуки котячого муркотіння, – пояснює Аліна Вовк.

Для покращення психоемоційного стану психологиня радить спостерігати за поведінкою кота, аби відволікатися від негативних думок. Можна навіть медитувати на муркотіння. Не варто нехтувати тактильною взаємодією з домашніми улюбленцями. Гладьте їх, обіймайте. А догляд за твариною допоможе налагодити режим дня, систематизувати справи і дати відчуття потрібності та відповідальності.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Магнітні бурі на неділю, 20 квітня 2025 року

Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…

19/04/2025 20:48
  • Новини

Глобальне потепління загрожує психічному здоров’ю: нове сенсаційне дослідження вчених

Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…

19/04/2025 19:38
  • Новини

У зоні, де панувала смерть, зростає життя: Чорнобиль вражає новим рекордом

Колись мертва зона сьогодні дивує життям. На території Чорнобильського заповідника зафіксували найбільше стадо благородних оленів…

19/04/2025 18:52
  • Новини

У Пенсійному фонді озвучили вимоги до банківського рахунку, щоб отримувати пенсію на картку

Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…

19/04/2025 15:12
  • Новини

У духовці — шедевр: м’ясо в секретному маринаді підкорює серця гурманів

Ніжне, соковите й з легкою пікантністю — м’ясо, запечене в цибульно-соєвому маринаді, стало справжнім гастрономічним…

19/04/2025 17:24
  • Новини

Якої висоти має бути паркан між сусідами: нормативи, які варто знати

Встановлюючи паркан між ділянками, важливо враховувати не лише свої бажання, а й норми законодавства —…

19/04/2025 16:35