Психологиня Аліна Вовк вважає, що коти дійсно впливають на психоемоційний стан людини. Існує навіть метод психологічної підтримки, який працює на спілкуванні з котами і називається фелінотерапією.
– Завдяки своїй природній чутливості до емоційного стану власника, коти можуть сприяти зниженню рівня стресу, зменшенню проявів тривожних розладів і депресії, а також загальному покращенню самопочуття. Тому коти відіграють не лише роль домашніх улюбленців, а й можуть виконувати терапевтичну функцію, – зауважує фахівчиня.
Вона додає, що проживання у помешканні з котом знижує рівень самотності, особливо у літніх людей. Взаємодія з котами компенсує дефіцит емоційної близькості, який часто виникає через втрату соціальних контактів. Також догляд за твариною формує відчуття структурованості повсякденного життя. Усе це сприяє психологічній стабільності.
– У людей, які мають котів, меншим є ризик депресивних станів. Адже контакт із цими тваринами підвищує рівень ендорфінів (гормонів, що викликають відчуття задоволення і знеболення, – авт.) і серотоніну, який впливає на сон, апетит і настрій. Відтак покращується загальний психічний стан. Навіть фізичний контакт, коли людина гладить кота, важливий, особливо для людей, яким бракує тактильних контактів.
Науковці дослідили муркотіння котів і визначили, що вони відповідають частоті від 20 до 45 герців. Тому можна говорити про терапевтичний ефект муркотіння.
Він полягає у зниженні рівня кортизолу (гормону стресу), що важливо для зменшення психоемоційного напруження.
– Дослідження доводять, що котяче муркотіння може навіть стабілізувати серцевий ритм і приводити у норму артеріальний тиск. Також люди часто відзначають зменшення больових відчуттів, коли кіт вмощується на хвору ділянку тіла і муркотить. Тож це говорить про аналгетичний ефект. Муркотіння схоже на білий шум, тому сприяє швидкому засинанню і якісному сну. А ще стимулює відновлення м’язової та суглобової тканини. І все це зумовлено частотою, на якій звучать звуки котячого муркотіння, – пояснює Аліна Вовк.
Для покращення психоемоційного стану психологиня радить спостерігати за поведінкою кота, аби відволікатися від негативних думок. Можна навіть медитувати на муркотіння. Не варто нехтувати тактильною взаємодією з домашніми улюбленцями. Гладьте їх, обіймайте. А догляд за твариною допоможе налагодити режим дня, систематизувати справи і дати відчуття потрібності та відповідальності.
Вас також можуть зацікавити новини:
20 лютого у центральних областях очікується невеликий сніг, на решті територіях без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Секрет смачних та незабутніх страв полягає у вмінні складати різні комбінації приправ для отримання неперевершеного…
З віком погіршується не лише зір, а й слух. Але якщо до проблем із зором…
Чистий світлий затишний будинок навіть пахне свіжістю. Як досягти цієї свіжості?
Лікування подагри народними засобами поширене: захворювання проходить то приховано, то хвилеподібно, і тимчасові симптоми люди…